Polscy skoczkowie przed szansą na trzeci medal w Planicy. W sobotę konkurs drużynowy mistrzostw świata

W sobotę w Planicy skoczkowie Kamil Stoch, Piotr Żyła, Aleksander Zniszczoł i Dawid Kubacki będą rywalizowali w drużynowym konkursie narciarskich mistrzostw świata. Ich wcześniejsze występy w Słowenii napawają optymizmem.

Konkurs drużynowy w Zakopanem Polacy zakończyli na podium
Fot. Tomasz Jędrzejowski/ Gazeta Polska

W tym sezonie Pucharu Świata odbył się tylko jeden konkurs drużynowy. Podopieczni austriackiego trenera Thomasa Thurbichlera w Zakopanem zajęli drugie miejsce za Austrią. Dotychczas w Planicy Biało-czerwoni również spisują się doskonale.

Dobre wyniki przed drużynówką

Zmagania drużynowe odbędą się na tej samej skoczni, co piątkowe indywidualne. Dawid Kubacki zdobył w nich brązowy medal. Natomiast na czwartej pozycji uplasował się Kamil Stoch. W czołowej dziesiątce znalazł się jeszcze dziewiąty Piotr Żyła - mistrz świata ze skoczni normalnej, a 23. był  Aleksander Zniszczoł. Gdyby te wyniki decydowały o kolejności drużynowej, to Polska uplasowałaby się na pierwszym miejscu, przed Niemcami i Słowenią.

Nigdy Polacy na jednych mistrzostwach nie zdobyli w skokach trzech medali. Tytułu wywalczonego w konkursie drużynowym w 2021 roku w Oberstdorfie bronić będą Niemcy. Wówczas na kolejnych pozycjach uplasowały się ekipy Austrii oraz Polski.

Początek zawodów o godzinie 16.30

 



Źródło: pap, niezalezna.pl

 

#Planica ##skijumpingfamily #Dawid Kubacki #Kamil Stoch #Piotr Żyła

jm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo