Najnowszy sondaż: PiS z dużą przewagą nad partią Tuska. A może być ona jeszcze większa...

Prawo i Sprawiedliwość zachowuje dużą przewagę nad Koalicją Obywatelską - wynika z najnowszego sondażu IBRiS dla Radia Zet. A może być ona jeszcze większa, jeżeli dodamy do tego wynik ugrupowania Zbigniewa Ziobry.

Zdjęcie ilustracyjne
Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

Najnowszy sondaż IBRiS dla Radia Zet przeprowadzony został dla następujących konfiguracji: PiS i Solidarna Polska idą do wyborów oddzielnie, PSL w koalicji z Szymonem Hołownią, a AgroUnia razem z Porozumieniem. 

Przy takim scenariuszu zwycięża Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 34,3 proc. poparcia. Przewaga nad Koalicją Obywatelską, która uzyskuje 26,4 proc. jest dość duża. Na trzecim miejscu PSL-Polska 2050 z wynikiem 14,2 proc. Kolejne wyniki uzyskują Nowa Lewica - 9,2 proc. i Konfederacja - 7,4 proc. 

To już wszystkie ugrupowania, które weszłyby do Sejmu. Poniżej progu AgroUnia i Porozumienie - 0,9 proc. oraz Solidarna Polska z poparciem 0,2 proc. 

Należy jednak zaznaczyć, że scenariusz, w którym PiS i Solidarna Polska w wyborach wystartują oddzielnie, jest bardzo mało prawdopodobny. Gdyby więc poparcie partii Zbigniewa Ziobry dorzucić do wyniku PiS, to strata Koalicji Obywatelskiej jeszcze się powiększa.

 Źródło: Radio Zet, niezalezna.pl

 

#sondaż #wybory

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo