Oferta niemieckiego banku i program Platformy. Co je łączy...?

Wczoraj podczas spotkania z potencjalnymi wyborcami w Pabianicach Donald Tusk zapowiedział coś w rodzaju zachęty przedwyborczej. Pomijając fakt, że do złudzenia przypomina ona jeden z ogłoszonych już wiele miesięcy temu programów rządowych, internauci "wyłapali" jeszcze jeden element... O co chodzi?

Donald Tusk
Fot. Tomasz Jedrzejowski/ Gazeta Polska

"Będziemy proponowali kredyt 0% na pierwsze mieszkanie dla ludzi do czterdziestego piątego roku życia oraz 600 zł dopłaty do najmu mieszkań"

- taka zapowiedź padła z ust szefa PO.

Niedługo po tym na twitterowym profilu Platformy Obywatelskiej pojawiły się grafiki a'la plakaty promujące tę inicjatywę. Przedstawiamy je poniżej: 

Przypomnijmy... 

W połowie grudnia ubiegłego roku rząd ogłosił program Pierwsze Mieszkanie.

Zgodnie z zapowiedziami będzie zawierać dwa elementy. Pierwszym z nich jest "bezpieczny kredyt 2 proc." skierowany do osób do 45. roku życia, które nie mają i nie miały mieszkania, domu ani spółdzielczego prawa do lokalu lub domu. W przypadku małżeństwa lub rodziców co najmniej jednego wspólnego dziecka, warunek wieku i "pierwszego mieszkania" spełnić będzie musiało przynajmniej jedno z nich. I ten właśnie element programu "ściągnęła" Platforma.

Niby tylko grafika, ale...

Ale nie do końca. Dlaczego? Internauci skojarzyli, że część z nich widziała już zdjęcia wykorzystane w grafikach PO. Gdzie? W ofertach niemieckich banków... Mając na uwadze sympatię lidera Platformy do Berlina, nic dziwnego, że na Twitterze aż zawrzało:

"Ciekawostka. W sumie drobiazg, ale znaczący. W swojej najnowszej kampanii dot. programu mieszkań dla młodych Platforma używa dokładnie tych samych grafik, którymi... niemieckie banki namawiają do inwestowania w nieruchomości. To chociaż wiadomo, dla kogo to mieszkania. :)"

- pisze jeden z internautów, zestawiając ze sobą dwie grafiki. 

Kolejny komentarz również dotyczy grafiki Platformy, jednakże tej drugiej. Tam też wykorzystano zdjęcie, które znane jest już z innego ogłoszenia. Tym razem chińskiego producenta... klimatyzatorów mieszkaniowych. 

 

Jak widać, ani polityka, ani wymyślanie własnych pomysłów, ani tworzenie grafik nie są mocnymi stronami tejże partii. Patrząc na całokształt, nasuwa się pytanie - czy w ogóle cokolwiek można do nich zaliczyć...?

 Źródło: niezalezna.pl, twitter.com

 

#Platforma Obywatelska #PO #polityka #opozycja

Anna Zyzek
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo