TV Republika w podróży

  

Przedstawiciele i sympatycy telewizji Republika zwiedzają Kresy śladami I RP. Wyjazd ma stanowić dla uczestników żywą lekcję historii dawnej i obecnej Polski.

Wyprawa śladami I Rzeczypospolitej potrwa do 29 października. Uczestnicy, wśród których są widzowie telewizji Republika oraz czytelnicy „Gazety Polskiej" i „Do Rzeczy", odwiedzili już m.in. Lwów, Stanisławów (obecnie Iwano-Frankowsk) i Kamieniec Podolski. Miejsca te stanowią integralną część naszej historii i tożsamości narodowej.

Dzisiaj (sobota) o godz. 15 w Kamieńcu Podolskim stanęło Otwarte Studio Telewizji Republika z udziałem uczestników wyprawy. Wcześniej delegacja uczestników wyprawy zwiedzi ruiny w Żwańcu i twierdzę w Chocimiu. Z kolei w niedzielę planowane jest zwiedzanie nadgranicznych Zaleszczyk oraz legendarnych Okopów Świętej Trójcy.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie


Wczytuję komentarze...

Zostawił telefon na miejscu włamania

Zdjęcie ilustracyjne / pxhere.com/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

  

11.08.19r., mieszkańcy Podwilka po powrocie do domu, zauważyli że ich samochód, stojący na posesji jest otwarty a obok leży pokrywa studzienki kanalizacyjnej. Drzwi pojazdu były podparte kamieniem wyrwanym ze schodów, a na dachu pojazdu leżał wyłączony telefon komórkowy.

Po podwórku biegał pies, który przed wyjazdem został zamknięty w domu. Okazało się, że drzwi do budynku zostały wyłamane łomem, który został zabrany z budynku gospodarczego i leżał obok wejścia. Sprawca nie zdążył nic ukraść i prawdopodobnie został spłoszony przez mieszkańców. Zaniepokojeni właściciele o całym zdarzeniu powiadomili policję. Po przyjeździe policjanci wykonali wszelkie niezbędne czynności i zabezpieczyli ślady oraz znaleziony telefon komórkowy, który jak się później okazało należał do 31-letniego mieszkańca Podwilka.

Następnego dnia rano mężczyzna został zatrzymany. Miał 2 promile alkoholu w organizmie. 31-latek nie potrafił racjonalnie wytłumaczyć swojego zachowania. Usłyszał zarzuty i odpowie teraz za zniszczenie mienia i włamanie, za co grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl