Precz z komuną!

„Bo my musimy być silni i zdrowi,/ choćby na skrobi, choćby na skrobi,/ Bo my musimy być dziś mniej pazerni/, roślinożerni, roślinożerni. /Nam polędwica oraz schab, /nie smakuje tak jak szczaw” – śpiewał kabaret Tey i pewnie w najśmielszych snach ówczesnym słuchaczom do głowy nie przyszło, że w wolnej Polsce tekst ten stanie się jak najbardziej aktualny.

Marksizm-leninizm jest najwyraźniej wieczny – tak przynajmniej wmawiano nam w komunizmie. Co było jeszcze w tym kabaretowym tekście wyśmiewającym propagandę reżimu Jaruzelskiego? Puenta była taka: „Bo nam potrzebne są dziś witaminy,/ więc się dajemy puszczać w maliny/, i pomaga każdy nam,/ szwagier, kuzyn, sąsiad, brat”.

POstkomuna szykuje nam lewicowe szaleństwo, ale to nic nowego. Ograniczenie wolności jednostki, sterowanie odgórne w imię „wyższych” celów, pogarda dla podstawowych potrzeb jednostki w imię szczęścia mas. Wszystko to Polacy znają aż za dobrze. Dziś to program Platformy, który w Warszawie już wdraża Rafał Trzaskowski i będzie on, jak zapowiada, najpóźniej w 2050 r. na 100 proc. obowiązywał w stolicy. Czas przypomnieć sobie stare hasło: „Precz z komuną!”. I pogonić w kolejnych wyborach PO także z Warszawy.

 Źródło: Gazeta Polska Codziennie

 

#Gazeta Polska Codziennie

Joanna Lichocka
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo