Pamięć o Prezydencie

  

Wczoraj minęła ósma rocznica wyboru Lecha Kaczyńskiego na prezydenta Polski. Ów wybór najtrafniej skomentował Jarosław Kaczyński, mówiąc, że okazało się, iż przyzwoity człowiek może objąć najwyższy urząd w Rzeczypospolitej. Prezydent nie był obciążony żadnymi wydarzeniami z przeszłości. Reprezentował tradycyjne formuły polskości, czuł się związany z II RP i z Solidarnością. Bliskie były mu wartości, które dziś są często krytykowane, odrzucane, a nawet zwalczane. Prowadził politykę nieuginania się pod medialnym naciskiem. Jego aktywność na polu międzynarodowym sprawiła, że rosyjskie wojsko zatrzymało swój marsz na Tbilisi, stolicę Gruzji. Interesował się nie tylko bieżącymi sprawami, ale i filozofią polityki czy poznaniem historycznym. Jego śmierć jawi nam się jako nieprzypadkowa… Dzisiaj obrona pamięci o nim to obrona naszej suwerenności.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts