Jak będą wyglądać listy wyborcze PiS? Terlecki o swojej wizji - bez jednego z koalicjantów!

Ryszard Terlecki w wywiadzie dla radiowej Trójki opowiedział o swojej wizji list wyborczych PiS: z Janem Krzysztofem Ardanowskim, bez Solidarnej Polski i być może z Pawłem Kukizem, którego grupa "jest sympatyczna".

Ryszard Terlecki
fot. Filip Blazejowski/Gazeta Polska

Wybory parlamentarne odbędą się jesienią, więc coraz częściej mówi się o kampanii wyborczej. Ryszard Terlecki jest spokojny, jeżeli chodzi o nadchodzące miesiące, o czym mówił w radiowej Trójce. 

- Idziemy spokojnie, pewni tego że kampania nam przyniesie parę procent i spokojnie te wybory wygramy. Spokojnie to może zle słowo, ale z pewnym wysiłkiem i z wielkim zaangażowaniem, pracując w kampanii, z pewnością odniesiemy sukces 

- podkreślił. 

Padło też pytanie, kiedy poznamy listy wyborcze PiS i jak one mogą wyglądać. Terlecki odpowiedział:

Będzie pewnie tak jak zwykle, czyli 3 tygodnie przed wyborami. Ale zawsze jednak pewne przygotowania trwają dłużej i myślę, że zaczną się wiosną.

Padły też pytania o konkretne nazwiska na listach i koalicjantów PiS. W ocenie Terleckiego, na listach powinien znaleźć się Jan Krzysztof Ardanowski. - Ja przynajmniej cenię jego fachowość i taką jego umiejętność porozumienia się z rolnikami, co jest cechą dość rzadką wśród ministrów rolnictwa. Ja byłbym za tym, żeby był na liście.

Inne zdanie Terlecki ma w kwestii Solidarnej Polski: gdyby to on decydował, partia Zbigniewa Ziobry nie wystartowałaby w ramach Zjednoczonej Prawicy. 

- Trzeba jakoś rozwiązywać, jestem zwolennikiem radykalnych rozwiązań, to znaczy niewzięcia na listy naszych koalicjantów, ale moje zdanie póki co jest odosobnione

– stwierdził poseł PiS. Dodał, że Jarosław Kaczyński ma zdanie, że "powinniśmy razem pójść do wyborów". 

Czy na listach wyborczy PiS znajdzie się Paweł Kukiz? - to kolejny wyborczy dylemat dotyczący Zjednoczonej Prawicy.

-  To sympatyczna grupa, szczególnie przewodniczący tej grupy Paweł Kukiz - odparł tajemniczo Terlecki, dodając, że decyzja nie jest podjęta. Sam Kukiz o współpracy z PiS mówił dość dobrze, wskazując, że "wywiązali się z większości zobowiązań". 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Ryszard Terlecki #Zjednoczona Prawica #PiS

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo