Rok 2022 udany dla Strefy Wolnego Słowa. "Gazeta Polska" i TV Republika w czołówce najbardziej opiniotwórczych mediów

"Gazeta Polska" jednym z liderów opinii wśród tygodników i dwutygodników. Tygodnik prowadzony przez Tomasza Sakiewicza znalazł się w gronie najbardziej opiniotwórczych mediów prasowych w roku 2022 - tak wskazują dane Instytutu Monitorowania Mediów. Stabilną, wysoką pozycję w rankingu cytowalności zajmuje także TV Republika.

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Filip Blazejowski/Gazeta Polska

"Gazeta Polska" była najczęściej cytowanym w grudniu 2022 r. medium w kategorii tygodników i dwutygodników - wynika z analizy Instytutu Monitorowania Mediów. W porównaniu z listopadem 2022 r., "GP" zaliczyła blisko pięciokrotny wzrost cytowalności.

"Gazeta Polska", awansując o siedem "oczek", zdecydowanie wyprzedziła w rankingu najbardziej opiniotwórczych tygodników i dwutygodników "Sieci", "Wprost" oraz "Do Rzeczy".

Wysoka cytowalność w grudniu 2022 r. pozwoliła "GP" znaleźć się także w pierwszej dziesiątce rankingu najbardziej opiniotwórczych tytułów prasowych w ostatnim miesiącu 2022 roku. Tygodnik kierowany przez Tomasza Sakiewicza zajął w tym zestawieniu siódme miejsce, ustępując tylko największym dziennikom w Polsce.

 - "Tygodnik opublikował rozmowę z Jarosławem Kaczyńskim, w którym prezes PiS odniósł się do wysokości kary, jaką musi zapłacić za przeprosiny dla byłego szefa MSZ Radosława Sikorskiego (700 tys. zł), przyznając, że nie posiada takiej kwoty i będzie zmuszony sprzedać dom"

- wskazują analitycy z IMM.

Instytut Monitorowania Mediów przedstawił również dane dotyczące cytowalności za cały rok 2022. W rankingu tygodników i dwutygodników "Gazeta Polska" może poszczycić się bardzo mocnym, drugim miejscem, wyprzedzając m.in. "Wprost" oraz "Newsweek". To awans w porównaniu z rokiem 2021, kiedy "GP" uplasowała się na trzeciej pozycji.

"GP" znalazła się również w czołówce najbardziej cytowanych tytułów prasowych w 2022 r. ogółem - w zestawieniu zajęła ósme miejsce, poprawiając wynik z 2021 r. o dwa "oczka".

Wysoką pozycję w zestawieniach najbardziej opiniotwórczych stacji telewizyjnych utrzymuje TV Republika. W zestawieniu dotyczącym grudnia 2022 r. stacja utrzymała się na ósmej pozycji, wyprzedzając m.in. Canal + oraz TVP3. 

W ujęciu rocznym, TV Republika 2022 może zaliczyć do udanych. W rankingu Instytutu Monitorowania Mediów znalazła się na dziewiątym miejscu w gronie najbardziej opiniotwórczych stacji. 

 Źródło: niezalezna.pl, Instytut Monitorowania Mediów

 

#Gazeta Polska #TV Republika

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo