Premier Morawiecki w drodze do Brukseli. Wskazał trzy najważniejsze postulaty Polski

Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że wyrusza na posiedzenie Rady Europejskiej. Wskazał też postulaty Polski, określając je, jako "jasne". - Współpraca UE przy finansowym i wojskowym wsparciu dla Ukrainy, 10 pakiet sankcji, konfiskata rosyjskiego majątku i przekazanie go na odbudowę Ukrainy i redukcję cen energii - zaznaczył.

Mateusz Morawiecki wyrusza do Brukseli
fot. KPRM

W czwartek w Brukseli rozpocznie się nadzwyczajne posiedzenie Rady Europejskiej, na którym szefowie państw i rządów UE będą rozmawiać o agresji Rosji na Ukrainę, gospodarce i nielegalnej imigracji. W szczycie ma wziąć udział prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

- Właśnie ruszam na posiedzenie RE. Postulaty Polski są jasne: współpraca UE przy finansowym i wojskowym wsparciu dla walczącej Ukrainy, 10. pakiet sankcji oraz konfiskata majątku Rosji i przekazanie go na redukcje cen energii dla obywateli i na odbudowę Ukrainy

- poinformował w czwartek rano na Twitterze premier.

W obliczu nowych realiów geopolitycznych przywódcy UE będą rozmawiać również o tym, jak należy zapewnić długookresową konkurencyjność, dobrobyt i pozycję UE na arenie międzynarodowej. W związku z tym tematem rozmowy będą sposoby wykorzystania pełnego potencjału jednolitego rynku UE. Zastanowią się także nad środkami, które należałoby zastosować, by wspomóc unijny przemysł.

Rada Europejska będzie rozmawiać o nielegalnej imigracji, skupiając się na skutecznej kontroli granic zewnętrznych i szerszych działaniach w krajach pochodzenia.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Rada Europejska #Mateusz Morawiecki

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo