Ukraińskie lotnictwo kontratakuje. Przeprowadzono 24 uderzenia

Ukraińskie lotnictwo minionej doby przeprowadziło 24 uderzenia w miejsca dyslokacji żołnierzy i sprzętu sił rosyjskich, m.in. w pozycje ich zestawów rakietowych - informuje w środę wieczorem sztab generalny Sił Zbrojnych Ukrainy.

pixabay

Siły przeciwnika, próbując przejąć całkowitą kontrolę nad obwodem donieckim i ługańskim, koncentrują główne wysiłki na prowadzeniu ofensywnych działań na kierunku kupiańskm, łymańskim, bachmuckim, awdijiwskim i nowopawliwskim - pisze w komunikacie sztab.

W ciągu doby rosyjskie wojsko przeprowadziło jeden ostrzał rakietowy cywilnej infrastruktury w Słowiańsku w obwodzie donieckim oraz 37 ataków lotniczych.

Siły przeciwnika przeprowadziły ponad 40 ostrzałów z wieloprowadnicowych wyrzutni rakietowych, w tym m.in. infrastruktury cywilnej w miastach Berysław i Komyszany w obwodzie chersońskim - czytamy.

W kilku miejscowościach w obwodzie chersońskim rosyjscy okupanci codziennie prowadzą rewizje, dopuszczają się aktów bezprawia, grabieży - dodaje sztab. Rosjanie kradną sprzęt gospodarstwa domowego, telefony i inne wartościowe rzeczy.

Lotnictwo ukraińskich sił obrony minionej doby przeprowadziło 21 ataków na miejsca skoncentrowania żołnierzy i sprzętu przeciwnika oraz trzy ataki na pozycje wyrzutni rakietowych. Siły artyleryjskie i rakietowe zaatakowały dwa punkty dowodzenia przeciwnika, dwa miejsca zgromadzenia sił, magazyn amunicji i paliwa.

 Źródło: pap Niezalezna.pl

 

#Ukraina #wojna #Rosja

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo