Litwa wyśle ekipę ratunkową do Turcji

Do dotkniętej trzęsieniem ziemi Turcji Litwa wyśle 40-osobową ekipę ratunkową – postanowił litewski rząd. Litwa przekaże też pomoc materialną o wartości ponad 300 tys. euro oraz finansową – 200 tys. euro. Litewskie MSZ dodatkowo przekaże 100 tys. euro.

fot. VOA - https://www.voaturkce.com/a/izmir-deprem-bolgesine-yardim-seferberligi/6949935.html, Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=128467488

"Mamy nadzieję, że ta pomoc będzie przydatna i znacząca w obecnej sytuacji" - powiedziała minister spraw wewnętrznych Agne Bilotaite.

MSW podkreśla, że zespół poszukiwawczo-ratowniczy, który ma pomóc w usuwaniu skutków katastrofy, jest pierwszym litewskim zespołem, który uda się za granicę.

W poniedziałek południowo-wschodnią część Turcji i północną Syrię nawiedziło trzęsienie ziemi o magnitudzie 7,8; potem nastąpiło jeszcze wiele pomniejszych wstrząsów. Ostatnie doniesienia mówią o ponad 11 tys. ofiar śmiertelnych. Maleją szanse na odnalezienie żywych pod gruzami; akcję ratowniczą prowadzoną przez ekipy ratunkowe z wielu państw utrudnia mroźna pogoda.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Turcja #trzęsienie ziemi

md
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo