Ekspert: Rosja gotowa jest tracić ponad 3000 żołnierzy dziennie

- Rosja gotowa jest tracić nawet 100 tys. ludzi w ciągu miesiąca; jedynym wariantem dla Moskwy jest teraz przeniesienie wojny w fazę przewlekłą i wykorzystywanie swych ogromnych zasobów ludzkich - ocenił dzisiaj ukraiński ekspert ds. wojskowości Roman Switan.

fot. Dpsu.gov.ua, CC BY 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=115902708

"Rosjanom pozostała jedna opcja - przeniesienie wojny w fazę przewlekłą i liczenie na swoje zasoby. Kreml może poświęcić ponad 100 tys. zmobilizowanych Rosjan w ciągu roku, ale już teraz widać, że mogą rzucić na rzeź również 100 tysięcy w ciągu miesiąca. To naprawdę są w Rosji niezmierzone zasoby, bo 100 tysięcy dla takiego kraju to niewiele, to jedna osoba na tysiąc"

- powiedział Switan. Ocenił, że takich ofiar "nikt w Rosji nawet nie zauważa".

Zdaniem eksperta "dość niebezpieczna dla Ukrainy i Rosji" jest ewentualność oparcia się Rosji na jej wielkich rezerwach ludzkich. Switan podkreślił, że Ukraina potrzebuje więcej uzbrojenia, by stawiać opór armii rosyjskiej.

Ekspert, który wypowiadał się dla telewizji Espreso prognozował w ostatnich dniach, że Rosja rozpocznie kolejną ofensywę, ale nie przybierze ona formy zmasowanego uderzenia, a będzie polegać na cyklicznym wysyłaniu mas żołnierzy na obecną linię frontu w Donbasie. Switan przewidywał rzucanie do walki właśnie 100 tys. ludzi w ciągu miesiąca.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Rosja #Ukraina

md
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo