Najnowszy bilans ofiar trzęsienia ziemi. Przerażające liczby

W wyniku trzęsienia ziemi, które nawiedziło w poniedziałek południowo-wschodnią Turcję i północną Syrię, śmierć poniosło już ponad 7 tys. osób - poinformowała dzisiaj wieczorem stacja CNN.

fot. VOA - https://www.voaturkce.com/a/izmir-deprem-bolgesine-yardim-seferberligi/6949935.html, Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=128467488

Władze obu krajów podają też, że rannych liczy się w dziesiątkach tysięcy. Całkowitemu zniszczeniu uległy tysiące budynków mieszkalnych.

Instytucje pomocowe ze szczególnym zaniepokojeniem patrzą na północno-zachodnią Syrię, gdzie życie ponad 4 mln ludzi już wcześniej opierało się na pomocy humanitarnej - informuje CNN.

Mroźne warunki pogodowe dodatkowo zagrażają ocalałym i komplikują działania ratownicze; w regionie wystąpiło ponad 100 wstrząsów wtórnych.

Epicentrum jednego z najsilniejszych trzęsień ziemi, jakie nawiedziły ten obszar w ciągu ostatnich ponad 100 lat, znajdowało się 23 km na wschód od Nurdagi, w tureckiej prowincji Gaziantep, na głębokości 24,1 km - podała Służba Geologiczna Stanów Zjednoczonych.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

md
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo