Wyciek informacji o wizycie Zełenskiego. Media: odpowiedzialny gabinet szefowej PE Metsoli

Za wyciek informacji do mediów o planowanej wizycie prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego w Brukseli odpowiedzialny jest gabinet przewodniczącej Parlamentu Europejskiego Roberty Metsoli - informuje we wtorek Politico.

pixabay

W tym tygodniu media obiegła informacja, że Zełenski może spotkać się w Brukseli na szczycie UE z przywódcami państw Unii Europejskiej.

"To przykre, że takie informacje wypływają do mediów przed oficjalnym ogłoszeniem. Chodzi o kwestie bezpieczeństwa"

- powiedział unijny dyplomata.

Sprawę opisał brukselski portal Politico. Jak przekazał, urzędnicy gabinetu szefowej PE Metsoli "popełnili poważny błąd, dzieląc się wiadomościami o planowanej podróży w poniedziałek, podsycając obawy dotyczące bezpieczeństwa".

"Według kilku osób poinformowanych o dyskusjach, trwają przygotowania do przyjęcia prezydenta Ukrainy w czwartek, a Zełenski ma spotkać się z szefami państw i rządów UE na posiedzeniu Rady Europejskiej. Wystąpi on również na nadzwyczajnej sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego"

- podał portal.

Grupa Europejskiej Partii Ludowej nawet napisała na Twitterze o wizycie Zełenskiego, ale później usunęła ten post. O jego usunięcie - jak wynika z nieoficjalnych informacji - miał zaapelować do EPL gabinet Metsoli.

Politico przekazało, że były szef sztabu Metsoli, a obecnie sekretarz generalny Parlamentu Alessandro Chiocchetti zwołał spotkanie wszystkich grup parlamentarnych, aby poinformować ich o planowanej wizycie.

Poproszony o komentarz rzecznik Metsoli przekazał, że „nie może potwierdzić” tych informacji.

 Źródło: niezalezna.pl, pap

 

#Ukraina

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo