Papież wzywa do przebaczenia

  

Papież Franciszek zaapelował, by katolicy i luteranie poprosili się nawzajem o przebaczenie za wyrządzone sobie zło i swoje winy i modlili się o „dar jedności”. Przypominając o zbliżającym się pięćsetleciu Reformacji, papież położył nacisk na potrzebę dialogu.

Podczas poniedziałkowego spotkania z delegacją Światowej Federacji Luterańskiej i Komisji Luterańsko-Katolickiej ds. Jedności Franciszek podkreślił, że w pokonywaniu istniejących podziałów „nie brakuje i nie będzie brakować trudności”. Potrzeba za to - dodał - cierpliwości, dialogu, wzajemnego zrozumienia.

„Ale my się nie boimy” - zapewnił papież w czasie audiencji w Watykanie.

Przypomniał, że w tym roku, dzięki dialogowi teologicznemu trwającemu od 50 lat i w związku z przygotowaniami do obchodów 500-lecia Reformacji, opublikowany został wspólny dokument „Od konfliktu do jedności. Luterańsko-katolicka interpretacja Reformacji w 2017 roku”.

- Wydaje mi się naprawdę ważne, aby wszyscy podjęli wysiłek konfrontacji na drodze dialogu na temat rzeczywistości historycznej Reformacji - oświadczył papież.

- Katolicy i luteranie mogą prosić o przebaczenie za zło wyrządzone sobie nawzajem i za grzechy popełnione wobec Boga, a także wspólnie cieszyć się z tęsknoty za jednością, którą Pan rozbudził w naszych sercach i która pozwala nam spoglądać w przyszłość z nadzieją - powiedział.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP


Wczytuję komentarze...

Ta ustawa będzie gotowa już w marcu! – zapowiada premier Mateusz Morawiecki. O co chodzi?

Mateusz Morawiecki / Filip Blażejowski/Gazeta Polska

  

W pierwszej kolejności będziemy realizować plan odbudowy infrastruktury – zapowiedział dziś premier. „To są te tradycyjne „PKS’y”, ale mówimy oczywiście też o transporcie prywatnym” - dodał Mateusz Morawiecki w Gościu Wiadomości.

Dziś odbyła się w Warszawie konwencja Prawa i Sprawiedliwości. Zapowiedziano wprowadzenie 500+ od pierwszego dziecka, brak podatku PIT dla pracowników do 26. roku życia, "trzynastka" dla emerytów, przywrócenie zredukowanych połączeń autobusowych, obniżenie kosztów pracy. To "nowa piątka PiS".

[polecam:https://niezalezna.pl/260160-nowa-piatka-pis-500-plus-od-pierwszego-dziecka-13-tka-dla-emerytow-brak-pit-dla-mlodych]

Premiera zapytano dziś o zapowiedzi przedstawione na dzisiejszej konwencji. Która z nich zostanie zrealizowana jako pierwsza.

W pierwszej kolejności mamy już przygotowaną ustawę dotyczącą ruchu, transportu, komunikacji, odbudowy komunikacji pomiędzy gminami, powiatami, gdzie ten transport został "zwinięty". To są te tradycyjne „PKS’y”, ale mówimy oczywiście też o transporcie prywatnym

– zapowiedział Mateusz Morawiecki.

Zaznaczył, że będzie to polegało na przekazaniu „dobrze wyliczonych sum pieniędzy dla powiatów po to, żeby mogli od tzw. wozokilometra odbudować ten transport”.

Niedawno mój bardzo dobry znajomy opowiadał mi o powiatach, gminach na Podlasiu, na wschodnim Mazowszu, gdzie takie połączenia były zlikwidowane, gdzie ludzie nie mogą się po prostu wydostać ze swoich gmin. Startujemy z tym programem od kwietnia. Ustawa będzie gotowa już w marcu

– podał szef rządu.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl