Poważne zarzuty wobec Manchesteru City. Piłkarski mistrz Anglii znów może zostać ukarany

Manchester City znów może mieć poważne kłopoty. Organ zarządzający angielską Premier League dopatrzył się nieprawidłowości w finansowych sprawozdaniach "The Citizens" w latach 2009-18. Sprawa zostanie przekazana niezależnej komisji.

Manchester City znów zagrożony karą za finansowe nieprawidłowości
fot. twitter.com/ManCity

Manchesterowi City zarzucono, że nie udostępnił władzom rozgrywek możliwie najdokładniejszych informacji o finansach klubu, w tym o zarobkach trenerów i piłkarzy, w latach 2009-18. Co więcej, zdaniem Premier League od 2018 roku klub nie przestrzega reguł mówiących o ścisłej współpracy przy dochodzeniach i udostępnianiu odpowiednich dokumentów.

Komisja jest niezależna od Premier League i klubów. Postępowanie Komisji będzie odbywać się poufnie za zamkniętymi drzwiami. Premier League nie będzie komentować te sprawy do odwołania

- napisano w komunikacie.

Manchester City już był karany

To nie pierwsze takie problemy Manchesteru City. W lutym 2020 roku Europejska Unia Piłkarska (UEFA) dopatrzyła się naruszenia przez ten klub zasad tzw. finansowego fair play w latach 2012-16 i wykluczyła go z udziału w Lidze Mistrzów w sezonach 2020/21 i 2021/22, nakładając na niego ponadto 30 milionów euro grzywny.

"The Citizens" odwołali się od tych decyzji władz europejskiego futbolu do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu (CAS), a instytucja w Lozannie przychyliła się do tej apelacji, anulując dyskwalifikację i zmniejszając kwotę grzywny do 10 mln euro.

Od 2008 roku właścicielem City jest City Football Group, którego właścicielami są przedsiębiorcy z Abu Zabi. Od tego czasu klub z Manchesteru był sześciokrotnie mistrzem Anglii, dwa razy zdobyli Puchar Anglii i pięć razy Puchar Ligi. Ponadto w sezonie 2020/21 dotarł do finału Ligi Mistrzów.

 Źródło: pap, niezalezna.pl

 

#Manchester City #Premier League

jm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo