Seria trzęsień ziemi w Turcji i Syrii. Tak waliły się budynki. Porażające WIDEO

Potężne trzęsienia ziemi nawiedziły południowo-wschodnią Turcję i północną Syrię. Pierwotne wstrząsy miały magnitudę 7,8. Po nich doszło do co najmniej 20 wstrząsów wtórnych, z których najsilniejsze o magnitudzie 6,6. Wstrząsy odczuwalne były także w Egipcie, Libanie i na Cyprze. Bilans ofiar stale rośnie. Zginęły setki osób, ponad tysiąc jest rannych. W sieci opublikowano nagrania, które mają pokazywać moment zawalenia się budynków.

twitter.com/RochexRB27/screen

AKTUALIZACJA:

Do 568 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych trzęsienia ziemi o magnitudzie 7,8, które w poniedziałek nad ranem nawiedziło południowo-wschodnią Turcję i północną Syrię. W samej Turcji zginęły 284 osoby, co najmniej 2,3 tys. jest rannych, zawaliło się 1,7 tys. budynków - przekazał wiceprezydent tego kraju Fuat Oktay.

Bilans ofiar na terenach Syrii kontrolowanych przez rząd w Damaszku to 237 zabitych i 639 rannych - podały rządowe media, cytując władze medyczne. Na obszarach pod władaniem rebeliantów zginęło co najmniej 47 osób - informuje agencja AP.


Przed godziną 8 turecka rządowa agencja ds. sytuacji nadzwyczajnych przekazała, że w Turcji zginęło co najmniej 76 osób, a 440 zostało rannych. Bilans ofiar w Syrii wynosi 237 zabitych i co najmniej 639 rannych - podały rządowe media, cytując władze medyczne. Wcześniej informowano, że na syryjskich obszarach pod władzą rebeliantów zginęło 20 osób.

Epicentrum trzęsienie, które nastąpiło o godz. 4.17 czasu lokalnego (godz. 2.17 w Polsce), znajdowało się na głębokości 10 km, 37 kilometrów na północy zachód od liczącego ok. 2 mln mieszkańców tureckiego miasta Gaziantep, położonego blisko granicy z Syrią - przekazało Europejskie Śródziemnomorskie Centrum Sejsmologiczne (EMSC).

W sieci opublikowano zdjęcia, które mają pokazać walące się budynki.

 Źródło: niezalezna.pl, twitter.com

 

#świat

Michał Gradus
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo