Putinowcy "lubią symbole", więc zaatakują w lutym? Ukraińcy zapewniają: Jesteśmy gotowi!

Władze Ukrainy spodziewają się, że w lutym może dojść do ofensywy wojsk rosyjskich. - Oni lubią symbole, a 24 lutego minie rok od rozpoczęcia pełnoskalowej rosyjskiej inwazji – oświadczył minister obrony Ukrainy Ołeksij Reznikow. Zapewnił, że armia ukraińska jest gotowa na atak putinowców.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Reznikow zaznaczył, że chociaż obecnie strona ukraińska nie widzi zgrupowań uderzeniowych agresora, to „oczekuje możliwych ataków” już w tym miesiącu.

- Dlatego, że 24 lutego minie rok, odkąd rozpoczęła się ta napaść, otwarty etap ukraińsko-rosyjskiej wojny, która trwa od 2014 roku, a oni lubią symbolizm. Jesteśmy gotowi, Siły Zbrojne Ukrainy są gotowe, dowództwo wojskowe stale kontroluje sytuację. Dlatego nie ma tu jakichś nieoczekiwanych rzeczy

 – powiedział Reznikow na konferencji prasowej.

Jednocześnie minister obrony zaapelował do rodaków, by „ufali wyłącznie informacjom sztabu generalnego”, ponieważ pojawia się wiele dezinformacji: 

„Pojawiała się informacja, że nocą już będzie atak. I żadnego ataku nie było. Jest bardzo ważne, by słuchać sztabu generalnego, oficjalnego stanowiska. Gdy będzie jasne, że oni (Rosjanie) stworzyli zgrupowania uderzeniowe, gdzie, w jakim miejscu, sztab o tym wszystkim wie” 

Reznikow powiadomił także, że sytuacja na froncie jest trudna, ale pomimo nasilenia ataków wojsk rosyjskich na wschodzie kraju, siły ukraińskie trzymają obronę. 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Ukraina

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo