Żarówki ledowe dla Ukrainy. Oto unijna "pomoc" - ZOBACZ MEMY

Postawa Niemiec wobec wojny, którą wywołała putinowska Rosja, wciąż budzi wiele zastrzeżeń. Oliwy do ognia dolewają sami niemieccy obywatele, którzy w dużej części twierdzą, że pomoc Ukrainie "idzie za daleko". A, że Unia Europejska jest zdominowana przez niemieckie elity, które chcą wysyłać na Ukrainę żarówki LED - to cóż, to się samo komentuje, także w memach...

Wiceprzewodnicząca Parlamentu Europejskiego Katarina Barley - z Niemiec - nie spodziewa się szybkiego wejścia Ukrainy do Unii Europejskiej. "Już to, że Ukraina tak szybko uzyskała status kraju kandydującego to coś niezwykłego" - powiedziała w programie telewizji ARD "Tagesthemen". Dodatkowo fakt, że niemiecki rząd chce teraz dostarczyć Ukrainie 14 czołgów bojowych Leopard zwiększył liczbę tych, którzy są krytyczni wobec niemieckich dostaw broni: 35 proc. pytanych Niemców twierdzi obecnie, że wspieranie Ukrainy bronią idzie za daleko.

W Unii Europejskiej nie lepiej! Szefowa KE Ursula von der Leyen (obywatelka... Niemiec) powiedziała w piątek, po szczycie UE-Ukraina, że kraj ten może być źródłem inspiracji dla Europy, choćby wtedy, gdy setki tysięcy Ukraińców wymieniają stare żarówki na energooszczędne żarówki LED, "by pracować na rzecz czystej energii". Szefowa KE poinformowała, że walczącej z Rosją Ukrainie przekazanych zostanie... 35 mln żarówek ledowych o łącznej wartości ok. 50 mln euro.

Tak w praktyce wygląda niemiecko-unijna "pomoc" Ukrainie:

Więcej memów - politycznych i nie tylko - znajdziecie w naszym dziale "Humor". KLIKNIJ TUTAJ i baw się dobrze!

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Niemcy #Ukraina

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo