Niedziela będzie chłodna. W nocy mróz do minus 10 st.C.

W niedzielę na przeważającym obszarze kraju temperatura nie przekroczy granicy zera. Jak powiedziała Agnieszka Prasek, synoptyk IMGW-PIB, także najbliższe dni zapowiadają się jako chłodne, z dużą ilością rozpogodzeń i niewielkimi opadami śniegu.

zdj. ilust.
pixabay.com

Jak przekazała Agnieszka Prasek z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, w niedzielę do Polski będzie napływało chłodne powietrze arktyczne. Większość kraju będzie pod wpływem wyżu znad Francji.

"Zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Miejscami na południu i wschodzie spodziewane są przelotne opady śniegu. W Bieszczadach prognozujemy przyrost pokrywy śnieżnej do 5 cm. Temperatura maksymalna wyniesie od minus 5 stopni Celsjusza na południu i wschodzie, około minus 2 stopni w centrum, do 2 stopni na plusie na północnym zachodzie i nad morzem. Na zachodzie wiatr będzie słaby, zmienny. Na pozostałym obszarze słaby i umiarkowany, okresami na południowym wschodzie porywisty, północny. Na południowym wschodzie przez cały czas możliwe są zawieje i zamiecie"

- powiedziała Agnieszka Prasek.

W nocy na południowym zachodzie zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze duże, z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Na południowym wschodzie i na Wybrzeżu spodziewane są lokalne opady śniegu, a miejscami marznące mgły. Temperatura minimalna wyniesie od minus 9 – 10 stopni na południu, w centrum około minus 8, do około minus 3 na północnym zachodzie, do minus 1 na Wybrzeżu. Wiatr słaby, na północnym zachodzie słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich.

 Źródło: niezalezna.pl, pap

 

#Polska

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo