Pieniądze z MEIN dla jednej z fundacji solą w oku posłanki PO. Pominęła fakt, że kiedyś tam pracowała, a jednym z gości był Budka

Poseł Platformy Obywatelskiej Marta Golbik wywołała w mediach społecznościowych niemałą awanturę, spowodowaną dotacją z MEiN dla jednej z gliwickich organizacji. Jako główny problem w sprawie nie wskazała jednak, złego działania podmiotu, a fakt, że działa tam ktoś z przeciwnej sceny politycznej. Podczas internetowej dyskusji przypomniano niewygodne dla krytyczki zdjęcia. Okazuje się, że nie tylko sama tam pracowała, ale jednym z zapraszanych gości był... Borys Budka.

Twitter/@MGolbik | Twitter/@PetrosTovmasyan

Sprawa to pokłosie publikacji portalu TVN24, w której dziennikarze krytykują sposób przyznawania dotacji dla organizacji w ramach konkursu MEiN. Na stronie umieszczono listę 12 nieruchomości oraz organizacji, którym pieniądze zostały przyznane. Na projekty 42. organizacji przeznaczono 40 mln zł.

Jednym z dotowanych podmiotów jest gliwicka New Europ Foundation - to właśnie jej wyróżnieniem zainteresowała się posłanka Platformy Obywatelskiej Marta Golbik. "Negatywna opinia MEiN nie przeszkodziła w przyznaniu prawie 600 tys. zł na zakup nieruchomości" - napisała na Twitterze polityk otwarcie nawiązując do "afery" TVN-u. W głośnym poście nie wspomniała jednak, że przed polityczną karierą, prowadziła w placówce warsztaty.

"Marta, jak Ci nie wstyd?"

Fakt ten przypomniał za to, obecny szef szef śląskich struktur Partii Republikańskiej i ekspert fundacji Petros Tovmasyan. "Będziesz teraz udawać, że ja nie zajmuję się edukacją, bo ci się moje poglądy nie podobają? Ja cały czas, tak jak ty kiedyś, prowadzę NGOsa i doskonale wiesz, że robię to od kilkunastu lat" - odpowiedział na zaczepkę. Tovmasyan zamieścił również zdjęcie pokazujące przyszłą poseł w swojej poprzedniej roli.

Agresja tylko ze strony PO

Golbik próbowała bronić swojej krytyki. Z jej kolejnych postów wynika, że problem nie polega na tym, iż fundacja działa źle, tylko, że działa tam ktoś z przeciwnej strony politycznej. "W 2011 roku byliśmy bezpartyjnymi społecznikami, dziś oboje jesteśmy politykami" - pisze posłanka.

Jednak i tu trafiła na ścianę. Okazało się, że wbrew agresji ze strony polityk Platformy, do New Europ Foundation zapraszani byli także politycy z jej obozu...

 

 Źródło: tvp.info, Twitter, niezalezna.pl

 

#Borys Budka #MEiN #Marta Golbik

Mateusz Święcicki
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo