USA: Wykoleił się pociąg, płoną niebezpieczne materiały

W miejscowości East Palestine w amerykańskim stanie Ohio ogłoszono stan wyjątkowy po wykolejeniu się w nocy z piątku na sobotę pociągu towarowego przewożącego niebezpieczne materiały. Wybuchł duży pożar, powodując ewakuację mieszkańców. Nie odnotowano dotychczas żadnych ofiar.

Twitter Ian Smith @ismithKDKA

Szef władz East Palestine Trent Conaway ogłosił stan wyjątkowy, powołując się na zagrożenie związane z "wykolejeniem się pociągu z niebezpiecznymi materiałami". Niektóre wagony wciąż płoną.

Pociąg przewoził towary z Madison w stanie Illinois do Conway w Pensylwanii. Portal stacji Fox News pisze o masowych ewakuacjach, które obejmują ludność mieszkającą w promieniu około 1,5 km od miejsca katastrofy kolejowej.

Jedna z największych kolei towarowych w Ameryce Norfolk Southern poinformowała w sobotę, że z ponad 100 wagonów, 20 przewoziło niebezpieczne materiały. Niektóre z nich są łatwopalne i mogą stanowić zagrożenie dla środowiska.

Według radia publicznego NPR nie jest jasna przyczyna wykolejenia się pociągu. Akcję strażaków utrudniają niskie temperatury, zamarza woda w samochodach pożarniczych.

Wiele dni może upłynąć zanim wszystko zostanie uporządkowane i ludzie będą w stanie wrócić do swoich domów. A potem jeszcze nastąpi proces usuwania wagonów, które są uszkodzone

 – cytuje lokalna telewizja WTAE eksperta ds. bezpieczeństwa Michaela Callanana.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#USA #Ohio #wybuch #pożar #Stany Zjednoczone

mt
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo