Niemiecka „zielona energia” odejdzie do lamusa? Media: RFN przeznaczy te pieniądze na... zbrojenie

Według medialnych doniesień niemiecki rząd rozważa wsparcie przemysłu zbrojeniowego kosztem dotacji przeznaczonych na zamykanie elektrowni węglowych. Sprawa ma być omawiana z władzami regionalnymi.

Autorstwa Bundeswehr-Fotos - originally posted to Flickr as Leopard 2 A5, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=11586260

O inicjatywie informuje Bloomberg. Agencja przypomina także, że koncern Rheinmetall AG - kontrahent resortu obrony RFN - zapowiedział w grudniu, ze zwiększy produkcje amunicji. To za sprawą nowej linii produkcyjnej w zakładzie pod Hamburgiem, której utworzenie ma kosztować 10 mln euro. Ponadto źródło Bloomberga twierdzi, że koncern może zbudować nowy zakład produkcji komponentów do amunicji we wschodniej Saksonii.

Agencja przypomina, że po inwazji Rosji na Ukrainę rząd RFN ogłosił, że przeznaczy 100 mld euro na inwestycje obronne, a kanclerz zapewniał, że ponad 2 proc. krajowego PKB będzie przeznaczane na wzmocnienie armii. Dodatkowo dochodzi do tego 17 mld euro, które Niemcy planują przeznaczyć na budowę tarczy antyrakietowej. 

 Źródło: DoRzeczy, niezalezna.pl

 

#Niemcy #RFN #Bundeswehra

Mateusz Święcicki
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo