Na minusie niemal w całym kraju. Gdzie będzie najzimniej?

Dziś po południu większe opady śniegu spodziewane są tylko w górach i rejonach podgórskich. Według prognozy IMGW-PIB, nad przeważającym obszarem kraju będą utrzymywały się temperatury poniżej zera.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com/JillWellington

Jak przekazał synoptyk Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, w sobotę z pogody mogą się cieszyć właściciele wyciągów narciarskich i pensjonatów w rejonach podgórskich oraz wypoczywający w tym regionie turyści.

"Na południu i południowym wschodzie jeszcze panować będzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnianiami i opadami śniegu. W górach i w rejonach podgórskich prognozowany jest przyrost pokrywy śnieżnej od 5 do 10 cm. W pozostałej części kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami wzrastające do dużego, z lokalnymi, przelotnymi opadami śniegu. Na północy możliwe są burze. Temperatura maksymalna minus 4 stopni Celsjusza na południu, minus 1 w centrum, do 3 stopni na plusie na północnym zachodzie. W obszarach podgórskich Karpat lokalnie do minus 6 stopni. Wiatr będzie słaby i umiarkowany. Na na południu i nad morzem może być porywisty, okresami dość silny, w porywach osiągający do 75 km/h. W górach pory wiatru mogą dochodzić do 90 km/h, wywołując miejscami zawieje i zamiecie śnieżne"

- powiedziała Agnieszka Prasek.

A w nocy?

W nocy na południu zachmurzenie będzie duże, z większymi przejaśnieniami i opadami śniegu, dającymi przyrost pokrywy śnieżnej od 3 do 7 cm. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami duże, z lokalnymi, przelotnymi opadami śniegu - głównie w części północnej i północno-wschodniej kraju. Temperatura minimalna od minus 10 stopni na południu i w centrum, minus 4 na zachodzie, do minus 1 stopnia nad morzem. Wiatr słaby i umiarkowany, na południu i w rejonie Zatoki Gdańskiej porywisty, północny i północno-zachodni.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#pogoda #Polska #IMGW #zima #prognoza

az
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo