Prokurator generalny Niemiec o "Obywatelach Rzeszy": Są gotowi do czynnej przemocy

Prokurator generalny Niemiec Peter Frank oznajmił, że większość spośród tzw. Obywateli Rzeczy jest gotowa "do czynnej przemocy" bądź coraz bardziej otwarcie wyraża swoje "fantazje" o przemocy wobec przedstawicieli państwa. Dodał, że według założeń prokuratury liczba członków tej organizacji może wynosić około 23 tys.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com / karlherl

"Środowisko tzw. Obywateli Rzeszy jest bardzo niejednorodne"

- oznajmił prokurator.

"Są ludzie i grupy, które chcą przywrócić cesarstwo z 1871 roku. Inni chcą założyć królestwa i księstwa lub powrócić do swego rodzaju stanu natury, aby żyć samowystarczalnie. Łączy ich jednak odrzucenie wolnościowo-demokratycznego porządku i demokratycznych organów konstytucyjnych"

- dodał.

Ze względu na rosnącą gotowość tych osób do stosowania przemocy, w ubiegłym roku zdecydowaliśmy się na bardziej radykalne podejście. Po zakrojonej na szeroką skalę operacji antyterrorystycznej wobec tzw. Obywateli Rzeszy na początku grudnia, prokuratura federalna poszukuje informacji o innych możliwych uczestnikach tej organizacji. Podczas przeszukań 7 grudnia 2022 roku zabezpieczyliśmy wiele nośników danych, takich jak laptopy i telefony komórkowe, a także dokumenty pisemne. Wszystko to jest obecnie oceniane pod kątem możliwości rozszerzenia postępowania na innych podejrzanych - powiedział prokurator generalny.

"Obecnie postępowanie toczy się przeciwko 55 osobom, które są podejrzane o przynależność lub wspieranie organizacji terrorystycznej"

- poinformował Frank.

Na początku grudnia zatrzymano 25 osób ze środowiska tzw. Obywateli Rzeszy pod zarzutem przygotowywania zamachu stanu i przynależności do organizacji terrorystycznej.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#Niemcy #Obywatele Rzeszy

mm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo