Cały obszar polskich Tatr zamknięty dla ruchu turystycznego! Bardzo trudne warunki

"Na wniosek TOPR, z powodu bardzo trudnej sytuacji pogodowej oraz wysokiego zagrożenia lawinowego (4 stopień), cały obszar Tatr polskich zostaje zamknięty do odwołania" - poinformował dzisiaj na Facebooku Tatrzański Park Narodowy.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com/DzidekLasek

Wczoraj TPN ogłosił zamknięcie z powodu 4 stopnia zagrożenia lawinowego zamknięcie do odwołania m.in. szlaku narciarskiego z Polany Kondratowej przez Żleb Marcinkowskich do Doliny Goryczkowej (w obie strony) oraz Górne Padaki (w obu kierunkach).

W Tatrach obowiązuje czwarty stopień zagrożenia lawinowego. Jest duże niebezpieczeństwo samoistnego schodzenia lawin. Jak informują ratownicy TOPR, kolejne opady śniegu połączone z silnym wiatrem dodatkowo pogorszyły sytuację lawinową.

W Tatrach cały czas przybywa śniegu. Na Kasprowym Wierchu w sobotę rano leżało już 155 cm śniegu, a w Dolinie Pięciu Stawów Polskich niemal półtora metra. W górach wieje silny wiatr osiągający w porywach prędkość do 100 km/h. Panuje zamieć.

Według zapowiedzi synoptyków w ciągu najbliższej doby w Tatrach nastąpi dalszy wzrost pokrywy śnieżnej i nadal będzie wiał silny wiatr. Na szczytach temperatura może spaść do -19 st. C.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Tatry

md
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo