Prezydent Duda o wizycie Joe Bidena

- Prezydent Joe Biden zapowiedział, że przyjedzie do naszej części Europy, o szczegółach będzie informowała administracja amerykańska - powiedział dzisiaj prezydent Andrzej Duda, pytany o zapowiedź wizyty prezydenta USA.

fot. Jakub Szymczuk/KPRP

Andrzej Duda został zapytany w sobotę przez dziennikarzy Polsat News, czy może potwierdzić, że prezydent USA przyjedzie do Polski.

- Od tego, żeby potwierdzić taką wizytę jest administracja amerykańska, administracja Białego Domu, współpracownicy prezydenta Joe Bidena

- odpowiedział Andrzej Duda.

Dodał, że prezydent Biden zapowiedział, że "przyjedzie do naszej części Europy, więc spodziewamy się, że na pewno przyjedzie".

- Natomiast, jaki będzie szczegółowy plan tej wizyty, to już strona amerykańska musi ogłosić. Oczywiście jest z naszej strony zaproszenie dla pana prezydenta - powiedział prezydent.

Wczoraj Marcin Przydacz, szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej, podczas spotkania z przedstawicielami administracji amerykańskiej w Waszyngtonie, ogłosił, że Joe Biden odwiedzi Polskę w "najbliższym czasie".

Wizyta prezydenta USA byłaby drugą, jaką Joe Biden złoży w Polsce. Poprzednia miała miejsce w marcu ub.r., miesiąc po rozpoczęciu rosyjskiej inwazji na Ukrainę i była czternastą wizytą urzędującego prezydenta USA w naszym kraju.

24 lutego przypada rocznica rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Andrzej Duda #Joe Biden

md
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo