Wszedł do sklepu, zjadł batona i wypił wino. Nie zapłacił. Czemu? „Był ciekawy reakcji policji”

33-letni mężczyzna z Sosnowca (woj. śląskie) w osiedlowym sklepie demonstracyjnie zjadł batonik i wypił wino. Oczywiście - nie zapłacił za nie. Z tego też powodu odpowie przed sądem za... zuchwałą kradzież. Grozi mu co najmniej pół roku więzienia, choć spodziewał się jedynie mandatu. Co ciekawe, wcześniej odwiedził komisariat i wypytywał, jaka jest kara za drobną kradzież.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com/kropekk_pl

O nietypowym incydencie poinformowała w piątek sosnowiecka policja. W czwartek 33-latek odwiedził jeden z komisariatów w tym mieście, pytając o zasady odpowiedzialności karnej za kradzieże.

"Interesowała go kwestia, od jakiej wartości zrabowanej rzeczy kradzież przestaje być wykroczeniem, a staje się przestępstwem. Później zaczął pytać o wysokość mandatów przewidzianych za drobne kradzieże. Bogatszy o zdobyte informacje, podziękował i opuścił komisariat"

- relacjonują policjanci.

Jak się okazało, prosto z komisariatu poszedł do osiedlowego sklepu spożywczego w sosnowieckiej dzielnicy Juliusz, gdzie poprosił ekspedientkę o dwa wina i batonik. Demonstracyjnie zjadł i wypił, nie płacąc. Obsłudze sklepu oznajmił, że może spokojnie poczekać na policję, bo kradzież towaru o wartości mniejszej niż 500 zł to tylko wykroczenie, za które można co najwyżej dostać mandat.

Wobec funkcjonariuszy mężczyzna był arogancki i pewny siebie. Oświadczył, że kradzieży dokonał z nudów, a poza tym był ciekawy reakcji policjantów. Bardzo się zdenerwował, gdy ci poinformowali go, że w Kodeksie karnym jest także pojęcie kradzieży zuchwałej - przestępstwa, za którą grozi od pół roku do 8 lat więzienia.

33-latek stał się agresywny. Policjanci wyprowadzili go ze sklepu w kajdankach. Trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał już prokuratorskie zarzuty dotyczące dokonania zuchwałej kradzież. Jest pod dozorem policji.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Sosnowiec #śląskie #kradzież #kryminalne

az
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo