Prezydenccy doradcy rozpoczynają wizytę w Waszyngtonie

Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Jacek Siewiera i szef Biura Polityki Międzynarodowej Marcin Przydacz rozpoczynają wizytę w USA. Mają odbyć się tam rozmowy m.in. o dwustronnej współpracy wojskowej i koordynacji wsparcia dla Ukrainy. Informację przekazało BBN.

Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

"Prezydenccy doradcy ds. bezpieczeństwa minister Jacek Siewiera oraz spraw zagranicznych Marcin Przydacz rozpoczynają dziś wizytę w Waszyngtonie"

- poinformowało Biuro Bezpieczeństwa Narodowego. Według zapowiedzi prezydenccy doradcy odbędą spotkania m.in. w Białym Domu, Departamencie Stanu oraz Pentagonie.

"Rozmowy dotyczyć będą polsko-amerykańskiej współpracy wojskowej, rosyjskiej agresji i koordynacji pomocy dla Ukrainy, obejmującej uzbrojenie produkcji zachodniej, oraz agendy lipcowego szczytu NATO w Wilnie"

– podało Biuro.

W ramach wizyty planowane są także szersze konsultacje w formacie doradców ds. bezpieczeństwa narodowego z Polski, USA, Litwy, Łotwy oraz Estonii.

Wizytę wraz z szefem BBN zapowiedział wcześniej Przydacz, który do Waszyngtonu udaje się z Łotwy, gdzie towarzyszył prezydentowi Andrzejowi Dudzie w trzydniowej oficjalnej wizycie. Prezydencki minister ma się spotkać z zastępczynią sekretarza stanu Wendy Sherman i innymi amerykańskimi politykami, think tankami i mediami. O swojej wizycie szef Biura Polityki Międzynarodowej mówił niedługo po informacjach amerykańskich mediów, że prezydent USA Joe Biden rozważa wizytę w Europie w czasie rocznicy rosyjskiej inwazji na Ukrainę 24 lutego, a jednym z miejsc, które może odwiedzić, jest Polska.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#BBN #USA #Polska #Waszyngton #rozmowy

az
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo