Porozumienie się sypie? Poseł niezadowolony z możliwej fuzji z AGROunią

Media poinformowały, że Porozumienie i AGROunia łączą siły i rejestrują nową partię, żeby pod wspólnym szyldem wystartować w jesiennych wyborach parlamentarnych. Ale wiceprezes zarządu krajowego partii Porozumienie Michał Wypij ocenił, że projekt ten... "ma niski potencjał polityczny".

Michał Wypij
Zbigniew Kaczmarek/Gazeta Polska

- Nie potrafię przewidzieć, jakich wyborców może zainteresować projekt połączenia Porozumienia i AGROunii. Tak zdecydowany sygnał ze strony Porozumienia jeszcze bardziej zawęża i tak wąską możliwość współpracy z dużymi partiami opozycyjnymi. Bardzo żałuję niewykorzystanego potencjału Porozumienia, przyszłych, sensownych koalicji i jednej listy

 - powiedział poseł Michał Wypij.

Wiceprezes Porozumienia dodał, że w zaistniałej sytuacji jest zmuszony podjąć decyzję o swojej politycznej przyszłości. Zastrzegł, że raczej nie wiąże jej z AGROunią.

Portal Wirtualna Polska przekazał, iż proces rejestracji nowej partii już się rozpoczął.

- Nazwa ugrupowania utrzymywana jest w tajemnicy, ale wiadomo, że będzie miało dwoje liderów: Magdalenę Srokę i Michała Kołodziejczaka (lidera AGROunii)

- przekazała wp.pl. Prezes zarządu krajowego Porozumienia Magdalena Sroka proszona o komentarz ws. nowego ugrupowania zapowiedziała, że wszelkich informacji udzieli w przyszłym tygodniu. 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#porozumienie #AGROUnia

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo