Afera fakturowa w Inowrocławiu. Przed sądem stanie 17 osób. Brejza wciąż pod lupą śledczych!

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku skierowała do Sądu Rejonowego w Iławie akt oskarżenia ws. tzw. afery fakturowej w Urzędzie Miasta Inowrocławia. Zostało nim objętych 17 osób. Śledczy nadal badają natomiast wątek przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez prezydenta Ryszarda Brejzę.

Ratusz w Inowrocławiu
Autorstwa Macdriver (Bartek Wawraszko) - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=848872

Tzw. afera fakturowa dotyczy wyłudzania pieniędzy z Wydziału Kultury, Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Inowrocławia za pomocą lewych faktur w latach 2015-2017. Zarzuty w śledztwie prowadzonym w Gdańsku do tej pory usłyszało 18 osób, a łączna kwota szkody wyrządzonej Urzędowi Miasta Inowrocław oraz Centrum Kultury i Sportu Ziemowit w Kruszwicy przekracza 300 tys. zł. Główną podejrzaną jest Agnieszka Ch., była naczelnik Wydziału Kultury.

Prezydentem Inowrocławia jest Ryszard Brejza, ojciec senatora KO Krzysztofa Brejzy.

Rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk powiedziała w środę, że gdańska prokuratura skierowała 31 stycznia akt oskarżenia do Sądu Rejonowego w Iławie i zostało nim objętych 17 osób. Finalizuje on śledztwo w tzw. wątku fakturowym afery.

- Chodzi o przedsiębiorców i funkcjonariuszy publicznych - pracowników Wydziału Kultury, Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Inowrocławia

- powiedziała prokurator Wawryniuk.

Co z Ryszardem Brejzą? Prokurator dodała, że w pozostałym zakresie - w tym wątku dotyczącym przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez prezydenta miasta Inowrocław - śledztwo pozostaje w toku. "Są realizowane kolejne czynności dowodowe" - wskazała.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Ryszard Brejza #Inowrocłwaw

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo