​Dorota Kania i Anita Gargas w USA oraz Kanadzie

  

26 października w Chicago odbędzie się spotkanie z Dorotą Kanią i Anitą Gargas, dziennikarkami „Gazety Polskiej” i „Gazety Polskiej Codziennie”, z Polonią w USA i Kanadzie. Spotkaniom towarzyszyć będzie promocja książki „Cień tajnych służb” oraz anglojęzycznej wersji filmu „Anatomia upadku”. Wcześniej, bo 23 października odbędzie się spotkanie w Houston o godz. 19.30 w sali parafialnej im. Jana Pawła II.

- Bardzo cieszymy się z możliwości spotkania z Polonią w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie – mówi Dorota Kania. – Cieszy nas również tak duże zainteresowanie naszymi mediami poza granicami kraju – dodaje.

Spotkania z Dorotą Kanią i Anitą Gargas odbędą się 26 października (sobota) o godz. 20 czasu lokalnego w sali parafialnej przy bazylice św. Jacka (3636 W. Wolfram) w Chicago oraz 27 października (niedziela) o godz. 11.30 czasu lokalnego w sali parafialnej w kościele św. Trójcy (1118 N. Noble St.) w Chicago.

W książce „Cień tajnych służb” autorstwa Doroty Kani znalazły się wyniki śledztw w sprawie najgłośniejszych zabójstw i samobójstw, które miały miejsce w ciągu minionych dwudziestu trzech lat. Jest ona oparta na dokumentach, które do tej pory w większości nie były znane nikomu, poza wąską grupą śledczych i badaczy.

Dokument „Anatomia upadku” Anity Gargas jest efektem śledztwa dziennikarskiego dotyczącego katastrofy smoleńskiej prowadzonego w Rosji i na terenie Polski. Zebrane materiały dowodzą, że fakty wyglądają inaczej, niż przedstawiają to raporty MAK u i komisji Millera. Film zawiera relacje świadków i ustalenia naukowców, koncentruje się także na pokazaniu reakcji polskich władz, prokuratury oraz komisji Millera, która badała katastrofę smoleńską.
 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie


Wczytuję komentarze...

Kto wygrał w Tczewie - mieście z taśm Neumanna? Polityk PO nie będzie miał tęgiej miny!

/ Fotomag/Gazeta Polska

  

"Rzygam tym Tczewem. Słowo honoru ci daję, rzygam Tczewem [...] Dlatego, mówiąc szczerze, nie chcę zajmować się Tczewem, bo tam są same p***by, naprawdę" - mówił Neumann na swoich taśmach prawdy. Wczoraj PiS zdobyło 44,23 proc. głosów w wyborach do Sejmu w okręgu tczewskim (pomorskie) - wynika z danych opublikowanych na stronie PKW z 62,67 proc. komisji. Pozostałe komitety: Koalicja Obywatelska – 25,83 proc., PSL – 11,77 proc, SLD – 10,51 proc., Konfederacja - 7,66 proc.

W 2015 r. Sławomir Neumann zyskał zaufanie ponad dwóch tysięcy mieszkańców Tczewa, którzy zagłosowali na niego w wyborach parlamentarnych. Po czterech latach odwdzięczył się im słowami na "taśmach prawdy", jakie opublikowane zostały dziś w TVP Info. "Rzygam Tczewem" - mówił, nazywając jego mieszkańców "p**bami".

Spotkanie nagrane zostało w Tczewie przed wyborami samorządowymi w 2018 roku. Neumann, wraz z lokalnymi działaczami Platformy, rozmawiał o kandydatach tego ugrupowania w zbliżających się wyborach. 

Według najnowszych danych PKW, Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość zdobył 9475 głosów, co daje mu 44,23 proc. poparcia. Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni 5533 (25,83 proc.), SLD 2252 (10,52 proc.), PSL 31 2522 (11,77 proc), a Konfederacja 1642 (7,66 proc.). 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl