​Dorota Kania i Anita Gargas w USA oraz Kanadzie

  

26 października w Chicago odbędzie się spotkanie z Dorotą Kanią i Anitą Gargas, dziennikarkami „Gazety Polskiej” i „Gazety Polskiej Codziennie”, z Polonią w USA i Kanadzie. Spotkaniom towarzyszyć będzie promocja książki „Cień tajnych służb” oraz anglojęzycznej wersji filmu „Anatomia upadku”. Wcześniej, bo 23 października odbędzie się spotkanie w Houston o godz. 19.30 w sali parafialnej im. Jana Pawła II.

- Bardzo cieszymy się z możliwości spotkania z Polonią w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie – mówi Dorota Kania. – Cieszy nas również tak duże zainteresowanie naszymi mediami poza granicami kraju – dodaje.

Spotkania z Dorotą Kanią i Anitą Gargas odbędą się 26 października (sobota) o godz. 20 czasu lokalnego w sali parafialnej przy bazylice św. Jacka (3636 W. Wolfram) w Chicago oraz 27 października (niedziela) o godz. 11.30 czasu lokalnego w sali parafialnej w kościele św. Trójcy (1118 N. Noble St.) w Chicago.

W książce „Cień tajnych służb” autorstwa Doroty Kani znalazły się wyniki śledztw w sprawie najgłośniejszych zabójstw i samobójstw, które miały miejsce w ciągu minionych dwudziestu trzech lat. Jest ona oparta na dokumentach, które do tej pory w większości nie były znane nikomu, poza wąską grupą śledczych i badaczy.

Dokument „Anatomia upadku” Anity Gargas jest efektem śledztwa dziennikarskiego dotyczącego katastrofy smoleńskiej prowadzonego w Rosji i na terenie Polski. Zebrane materiały dowodzą, że fakty wyglądają inaczej, niż przedstawiają to raporty MAK u i komisji Millera. Film zawiera relacje świadków i ustalenia naukowców, koncentruje się także na pokazaniu reakcji polskich władz, prokuratury oraz komisji Millera, która badała katastrofę smoleńską.
 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie


Wczytuję komentarze...

Trzy miesiące aresztu dla nożownika

zdjęcie ilustracyjne / 3839153 CC0

  

Sąd Rejonowy w Busku-Zdroju (Świętokrzyskie) na wniosek miejscowej prokuratury aresztował dziśna trzy miesiące 33-latka podejrzanego m.in. o usiłowanie zabójstwa policjanta, a na dwa miesiące - 37-latka podejrzanego o kierowanie gróźb. Młodszy mężczyzna zaatakował nożem funkcjonariusza przed jednym ze sklepów.

O decyzji buskiego sądu poinformował rzecznik Sądu Okręgowego w Kielcach, sędzia Tomasz Durlej.

- Wobec mężczyzny podejrzanego o usiłowanie zabójstwa i czynną napaść na funkcjonariusza policji zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące, ustalając iż zachodzi wysokie prawdopodobieństwo, że dopuścił się zarzucanego mu czynu, a czyn – w szczególności ten dotyczący usiłowania zabójstwa – jest zagrożony surową karą, i to jest samodzielna przesłanka do zastosowania tego środka

– opisywał sędzia Durlej.

W niedzielę 33-letni Łukasz Sz. z Buska-Zdroju usłyszał w tutejszej prokuraturze dwa zarzuty. Jak informował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach Daniel Prokopowicz, pierwszy zarzut dotyczy usiłowania zabójstwa funkcjonariusza policji, dokonania czynnej napaści na niego oraz wywierania wpływu na czynności służbowe i spowodowania u niego obrażeń ciała. Drugi zarzut jest związany ze znieważeniem innego funkcjonariusza podczas i w związku z pełnieniem przez niego czynności służbowych. Podejrzany nie przyznał się i skorzystał z prawa do odmowy składania zeznań.

Drugiego z zatrzymanych sąd aresztował na dwa miesiące. 37-letni Łukasz W. z Kielc, usłyszał zarzut kierowania gróźb karalnych wobec klientki sklepu, przed którym interweniowali policjanci. Mężczyzna także nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i skorzystał z prawa do odmowy składania wyjaśnień.

Łukaszowi Sz. grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności, a Łukaszowi W. - kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Dwaj policjanci z Buska-Zdroju (Świętokrzyskie) zostali zaatakowani podczas sobotniej interwencji przed jednym z miejscowych marketów. W trakcie szamotaniny jeden z policjantów dwukrotnie został dźgnięty nożem w plecy, a drugi doznał rozcięcia dłoni. W związku ze sprawą zatrzymano dwóch mężczyzn. Jeden z zatrzymanych to buski radny.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl