Prezes PiS wraca na trasę objazdu po Polsce

Dyrektor biura prezydialnego Prawa i Sprawiedliwości Michał Moskal przekazał, że Jarosław Kaczyński wraca do zdrowia. Zdaniem polityka, prezes PiS w ciągu kilku tygodni będzie wracał do objazdu po Polsce.

fot. Aleksiej Witwicki | GAZETA POLSKA

Moskal w czwartek odniósł się do powrotu prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego do spotkań z wyborcami. Objazd 94 okręgów, które składają się na strukturę PiS, Kaczyński rozpoczął w lipcu 2022 r., w grudniu trasę przerwał planowy zabieg ortopedyczny.

"Prezes Kaczyński wraca do zdrowia i myślę, że w ciągu kilku tygodni również będzie wracał do objazdu, który planujemy skończyć. Założeniem było objechanie okręgów senackich, więc tutaj już tak naprawdę większość jest za nami. Chcielibyśmy, żeby w ciągu kilku miesięcy (objazd) został zakończony, żeby przejść do aktywności czysto kampanijnej"

- podkreślił polityk.

Jak dodał, w partii trwają już przygotowania do nadchodzącej kampanii wyborczej. Dodał, że aktywność polityków w terenie będzie miała bardzo duże znaczenie.

"Zawsze byliśmy bardzo aktywni w terenie, pokazywaliśmy, co da się zrobić, co można zrobić więcej, co można zrobić dla Polski i jaki jest nasz pomysł"

- zaznaczył Moskal.

Młodszy elektorat

Pytany, jaki jest plan dotarcia do młodszych wyborców przy użyciu mediów społecznościowych oświadczył, że PiS "przygotowuje się do tego, aby bardzo mocno wzmóc aktywność na różnych platformach społecznościowych, w tym również na Tik Toku". Dopytywany, czy Kaczyński zamierza założyć konto w tym serwisie odparł, że nie ma takich planów, a prezesa PiS "bardzo trudno byłoby do tego przekonać".

Na pytanie o zaangażowanie młodzieżówki w nadchodzącą kampanię Moskal zapowiedział, że będzie ona wspierać struktury m.in. w zbiórce podpisów. Dodał, że w tym momencie młodzieżówka liczy ok. 1000 członków.

Praca centrali

Pytany, jak wygląda codzienna praca w centrali PiS, odparł, że polega ona m.in. na obsłudze ciał statutowych partii, czy nadchodzącej korespondencji. Jak dodał, w ciągu roku do centrali przychodzi kilkadziesiąt tysięcy listów. Zapewnił, że wszystkie są czytane.

"Jest wiele spraw, w których pan prezes Kaczyński osobiście interweniuje i to są sprawy często zwykłych obywateli, takie jak chociażby sytuacje bezprawnych odbiorów dzieci z rodzin (...). To są częste przypadki, ale również inne małe niesprawiedliwości, w których prezes PiS bardzo często podejmuje interwencje przy różnych organach"

- zaznaczył.

Moskal poinformował, że wśród nachodzącej korespondencji pojawiają się również wyrazy poparcia, ale także obraźliwe treści. "Zdarzają się i groźby, czasami składamy również zawiadomienia do prokuratury" - dodał.

 



Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#jarosław kaczynski #wybory #Prawo i Sprawiedliwość

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo