Niemcy ciągle ośmieszają się w sprawie wsparcia dla Ukrainy. Heusgen apeluje: Skończmy z pośpiechem w mówieniu „nie”

Szef Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa Christoph Heusgen zauważył, że Niemcy cały czas podejmują pochopne decyzje w sprawie Ukrainy, przez co się ośmieszają. - Ciągle wykluczamy coś, co w końcu jesteśmy gotowi zrobić. To czyni nas niewiarygodnymi. Ten pośpiech w mówieniu "nie" powinien się wreszcie skończyć, jest szkodliwy - powiedział.

pexels

W odniesieniu do debaty na temat ewentualnego dostarczenia myśliwców na Ukrainę, która jest atakowana przez Rosję, Heusgen powiedział gazetom grupy medialnej Bayern: "Jeśli chodzi o samoloty, ich dostarczenie jest zgodne z prawem na mocy artykułu 51. Karty Narodów Zjednoczonych".

- Gdybyśmy mieli jeszcze rosyjskie samoloty z czasów NRD, które mogłyby być obsługiwane przez ukraińskich pilotów, powiedziałbym: oczywiście udostępnijmy je Ukrainie

- podkreślił Heusgen. Ale teraz chodzi o amerykańskie myśliwce F-16, których Niemcy w ogóle nie mają.

Niemiecki rząd odrzuca dostawę myśliwców do Kijowa. Prezydent USA Joe Biden również wykluczył transfer myśliwców F-16. Z drugiej strony francuski prezydent Emmanuel Macron nie odmówił kategorycznie - przypomina portal telewizji ZDF.

 

 Źródło: pap Niezalezna.pl

 

#Niemcy #broń #Ukraina #Rosja

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo