Do USA nadchodzi sroga zima. Nawet -45 stopni

50 mln Amerykanów obejmują od poniedziałku różne ostrzeżenia z powodu zimowej pogody. Co najmniej 15 stanom zagraża niebezpieczne oblodzenie. W niektórych rejonach USA przewiduje się w tym tygodniu spadek temperatury do minus 45.5 stopni Celsjusza.

pixabay.com/PublicDomainPictures

Monitorująca loty FlightAware powiadomiła, że 1100 lotów odwołano w poniedziałek. Ponad 5400 lotów do lub z USA zostało opóźnionych.

Do środy ostrzeżenia przed burzą zimową wydano m.in. w dużej części Teksasu, w tym na obszarze Dallas-Fort Worth. Alerty z powodu mroźnej pogody dotyczą terytorium od Oregonu do Wisconsin.

„W całym kraju, od Teksasu po Ohio i Tennessee przewiduje się przez wiele dni niebezpieczne warunki podróżowania, ponieważ arktyczny chłodny front dotarł do południowych Równin i Środkowego Południa. Możliwe są uszkodzenia drzew i przerwy w dostawie prądu”

- podała Krajowa Służba Meteorologiczna.

Północny wschód i obszar środkowego Atlantyku czeka kilka dni z temperaturami znacznie poniżej średniej. Między czwartkiem a sobotą mogą spaść do minus 45.5 stopni Celsjusza.

„USA Today” zwraca uwagę, że nie oczekuje się, aby zimny front przyniósł śnieg do Nowego Jorku. W tych dniach „prawie nie przypomina on zimowej krainy czarów”.

Natomiast w Maine, gdzie temperatury mają spaść do minus 25.5 stopni Celsjusza, tysiące mieszkańców otrzyma ulgi energetyczne w wysokości 450 dolarów.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl,

 

bm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo