Białoruska armia z apteczkami dla niewielkich oddziałów

Siły Zbrojne Białorusi otrzymają nowe apteczki wojskowe. Jak poinformowała służba prasowa tamtejszego Ministerstwa Zdrowia, obecnie trwa składanie specjalistycznych pakietów. Co ciekawe, apteczki przeznaczone będą dla oddziałów liczących maksymalnie 30 żołnierzy.

Ministerstwo Zdrowia Białorusi via Nasha Niva

Jak podaje białoruski resort zdrowia, nowe apteczki przeznaczone są dla jednostek liczących od 10 do 30 żołnierzy. Apteczki mogą być wykorzystywane w razie nagłej potrzeby, a także w ramach uzupełnienia innych pakietów. Apteczka podzielona będzie na trzy strefy medyczne, w zależności od zaistniałej sytuacji. 

Apteczka uwzględnia współczesne realia – wydłużył się czas ewakuacji z pola walki. Ich głównym zadaniem będzie wsparcie rannego do czasu przetransportowania go do placówki medycznej.

 – podkreśla resort. 

W niezależnych mediach i profilach społecznościowych, komentujących te doniesienia, można znaleźć informacje, że Białoruś przygotowuje się do tworzenia małych oddziałów, które wraz z rosyjskimi żołnierzami mogą przeprowadzić kolejny szturm na Ukrainę. Zdaniem komentatorów, przygotowaniu wspólnej operacji mają służyć rozpoczęte właśnie ćwiczenia sztabowe tzw. regionalnego zgrupowania wojsk. W ich trakcie sztabowcy mają przeanalizować konflikty zbrojne na przestrzeni ostatnich lat i wypracować plan działania w razie ewentualnej wspólnej operacji. 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Białoruś #armia #apteczki wojskowe #sprzęt #wyposażenie #reżim #Mińsk

Konrad Wysocki
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo