Pięć tysięcy złotych mandatu za złe zaparkowanie samochodu

Pięć tysięcy złotych mandatu nałożono na kierowcę, który źle zaparkował samochód i na ponad godzinę zatamował ruch na pl. Zgody - poinformowała rzeczniczka szczecińskiej straży miejskiej. Kierowca otrzymał też osiem punktów karnych.

zdj. ilust.
pixabay.com

"O godz. 15:42 dyżurny SM-DTM (Dyżurny Techniczny Miasta - red.) odebrał telefon od kierowcy autobusu, który nie mógł przejechać z ulicy Edmunda Bałuki w stronę al. Wojska Polskiego, ponieważ zaparkowany przy barierze samochód uniemożliwia mu tzw. złamanie (autobus przegubowy) i wyjazd" - poinformowała rzeczniczka szczecińskiej straży miejskiej st. insp. Joanna Wojtach.

Jak przekazała, miało to miejsce w niedzielę. Samochód zaparkowany był przy barierze ustawionej przy pl. Zgody, gdzie trwa remont.

"Strażnicy byli na miejscu kilka minut przed godz. 16, wezwano na miejsce holownik z lawetą. Pojazd marki Volkswagen został odholowany i ruch udrożniono" - przekazała rzeczniczka.

Po zmianie przepisów za tamowanie ruchu na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu prowadzący pojazd mechaniczny "podlega karze grzywny nie niższej niż 500 złotych (do 8 tys. zł)".

"Na kierowcę został nałożony mandat w wysokości 5 tysięcy złotych, osiem punktów karnych oraz dodatkowy koszt za odholowanie pojazdu na parking strzeżony"

- dodała Wojtach.

 Źródło: niezalezna.pl, pap

 

#Polska

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo