Pentagon: Wyruszyła pierwsza partia wozów Bradley

Z portu North Charleston w Karolinie Południowej w ubiegłym tygodniu wyruszyła pierwsza partia 60 bojowych wozów piechoty Bradley - poinformowało w poniedziałek dowództwo sił transportowych USA (TRANSCOM). Waszyngton zapowiedział przekazanie łącznie 109 takich pojazdów.

twitter.com/USTRANSCOM_CDR

Dostarczając tę pierwszą przesyłkę Bradley Fighting Vehicles, sprawność logistyczna TRANSCOM pozostaje na pełnym widoku.
- oznajmiła na Twitterze szefowa jednostki, gen. Jacqueline Van Ovost. 

Jak podano w komunikacie, 60 wozów M2A2 odpłynęły z portu w North Charleston w ubiegłym tygodniu i drogą morską zostaną przetransportowane do Europy. Od drugiego tygodnia stycznia w niemieckim Grafenwoehr trwa szkolenie ukraińskich sił z użycia wozów i połączonych operacji wojskowych.

Mamy nadzieję, że to zwiększy ich [Ukraińców] zdolności do czynienia postępów na polu walki i odzyskania utraconych terenów, dzięki sprzętowi, który dorównuje lub przewyższa to, co mają Rosjanie.
- powiedziała ppłk sił lądowych Rebecca D'Angelo.

W ramach trzech ostatnich pakietów pomocy wojskowej dla Ukrainy wartych prawie 6 mld dolarów USA zadeklarowały przekazanie Ukrainie m.in. 109 wozów Bradley, 90 kołowych transporterów opancerzonych Stryker i 31 czołgów M1A2 Abrams.

 Źródło: Niezalezna.pl, PAP

 

#Ukraina #wojna #Rosja #USA #NATO

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo