Koniec poszukiwań gwałciciela. Policja: „Mężczyzna został zatrzymany”

Dzięki opublikowaniu w mediach wizerunku mężczyzny podejrzewanego o zgwałcenie 17-latki, policjanci z Zabrza ustalili personalia i zatrzymali poszukiwanego - podała w poniedziałek wieczorem śląska policja. Bliższe informacje w tej sprawie policjanci przedstawią we wtorek.

Zdjęcie autorstwa Karolina Grabowska z Pexels

Dziękujemy za wszystkie udostępnienia. Zabrzańskim policjantom udało się ustalić tożsamość mężczyzny, którego wizerunek publikowaliśmy.
- poinformowała śląska policja na swoim facebookowym profilu.


Do gwałtu doszło przed tygodniem, w nocy z 23 na 24 stycznia. Jak ustalono, mężczyzna poznał 17-latkę w Sosnowcu i podstępem nakłonił, by pojechała z nim do Zabrza. Zaprowadził ją do pustostanu, gdzie dopuścił się zgwałcenia. Ponadto ukradł jej telefon i zegarek.

O opublikowaniu wizerunku sprawcy zdecydował prokurator prowadzący w tej sprawie postępowanie. W poniedziałek na stronie internetowej zabrzańskiej policji, a także w mediach społecznościowych, zamieszczono krótki film nagrany w miejskim autobusie. Na nagraniu widać mężczyznę w dżinsach i ciemnej kurtce, w kapturze na głowie.

Wizerunek sprawcy został zarejestrowany w dniu zdarzenia przez kamery autobusu, którym sprawca oraz pokrzywdzona podróżowali razem z Katowic do Zabrza.
- poinformowała policja, apelując o pomoc w ustaleniu tożsamości mężczyzny. Apel okazał się skuteczny - kilka godzin później funkcjonariusze znali już personalia mężczyzny i dokonali jego zatrzymania.

Mężczyzna został zatrzymany.
- potwierdził mł. asp. Łukasz Paździora z zespołu prasowego śląskiej policji. 

W poniedziałkowy wieczór trwały czynności z udziałem podejrzewanego o gwałt. Bliższe informacje w tej sprawie policja ma przedstawić we wtorek.

 Źródło: Niezalezna.pl, PAP, slaska.policja.gov.pl

 

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo