Polska para prezydencka złoży oficjalną wizytę na Łotwie

Prezydent Andrzej Duda wraz z pierwszą damą Agatą Kornhauser-Dudą wybiorą się we wtorek z trzydniową, oficjalną wizytą na Łotwę. W harmonogramie znajduje się m.in. spotkanie z prezydentem Łotwy Egilsem Levitsem, premierem Artursem Kriszjanisem Karinszem i przedstawicielami Polsko-Łotewskiej Izby Przemysłowo-Handlowej.

prezydent.pl

We wtorek po południu prezydent i pierwsza dama najpierw spotkają się w Rydze z Polakami na Łotwie, a następnie z metropolitą ryskim abp Zbigniewem Stankiewiczem.

W środę po uroczystym powitaniu polskiej pary prezydenckiej zaplanowano udział Andrzeja Dudy oraz Agaty Kornhauser-Dudy w prezentacji odznaczeń państwowych. Potem prezydenci Polski i Łotwy odbędą rozmowę w "cztery oczy", po której przewidziano obrady plenarne delegacji pod przewodnictwem obu prezydentów.

W południe w obecności Andrzeja Dudy i Egilsa Levitsa zostanie podpisany Program Współpracy Kulturalnej i Edukacyjnej na lata 2023-2026.

Bezpośrednio po tej uroczystości zaplanowano spotkanie prezydentów z przedstawicielami mediów.

Andrzej Duda i Egils Levits złożą też kwiaty pod Pomnikiem Wolności - symbolem niepodległości państwa łotewskiego.

W środę po południu prezydent RP spotka się z premierem Łotwy Artursem Kriszjanisem Karinszem i przewodniczącym łotewskiej Saeimy Edvardsem Smiltensem.

Prezydent odwiedzi też łotewskie Muzeum Okupacji utworzone w 1993 roku. Muzeum upamiętnia okupację sowiecką (1940-1941 i 1944-1991) oraz niemiecką (1941-1944, choć część Łotwy była w rękach Niemców aż do maja 1945 roku).

W czwartek Andrzej Duda spotka się z przedstawicielami Polsko-Łotewskiej Izby Przemysłowo-Handlowej oraz łotewskimi gośćmi.

Ostatnim punktem wizyty polskiego przywódcy będzie wspólne z prezydentem Egilsem Levitsem spotkanie z przedstawicielami środowiska eksperckiego, mediów, instytucji i organizacji pozarządowych, poświęcone aktualnym wyzwaniom dotyczącym bezpieczeństwa. 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#Andrzej Duda #Polska #Łotwa #Agata Kornhauser-Duda

mm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo