Nowe "rewelacje" kremlowskiej propagandy. Kłamią o "przygotowaniach" europejskiej armii do "inwazji" na Rosję

Pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP Stanisław Żaryn ocenił, że kremlowskie ośrodki propagandowe kolportują fałszywe tezy o rzekomych przygotowaniach armii krajów Europy do inwazji na Federację Rosyjską, co ma uwiarygadniać zasadność wojny przeciw Ukrainie.

twitter.com/StZaryn

Pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP Stanisław Żaryn napisał w poniedziałek na Twitterze, że realizująca cele wojny informacyjnej Kremla agencja RIA Novosti opublikowała tekst Wiktorii Nikiforowej, która przekonuje, że zdobycie Sołedaru przez armię rosyjską i "szereg innych zwycięstw" zmusza Zachód do wyboru: albo kapitulacja, albo zaangażowanie się w konflikt zbrojny z FR.

"Według narracji realizowanej przez Nikiforową USA, unikając bezpośredniego starcia z Rosją, wysyłają na Ukrainę 'europejskie mięso armatnie', Polacy zaś wypychają na front ukraińskich uchodźców, którzy schronili się w Polsce"

- podał Stanisław Żaryn.

Przytoczył fałszywe tezy Nikiforowej, która twierdzi, że wizja "nieuchronnej klęski Ukraińców" w starciu z Rosją oraz kurczących się zasobów amunicji wywołuje "histerię zachodnich elit", które zdają sobie sprawę z nieuchronnej, podsycanej przez Waszyngton, eskalacji konfliktu.

"Polska ma być popychana przez Waszyngton do udziału w wojnie z Rosją pod pretekstem odzyskania zachodnich ziem Ukrainy. Kraje Europy, geograficznie oddalone bardziej od Ukrainy, starają się chować za sobą, wypychając na front najbiedniejszych i nierozsądnych"

- ocenił pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP.

Zauważył również, że "po raz kolejny rosyjska narracja przekonuje opinię publiczną, że toczące się działania zbrojne na UA to pole konfrontacji dowodzonych przez USA sił Zachodu z Rosją".

"Ukraińcy i obywatele krajów europejskich to nic nie znaczące narzędzia w rękach 'amerykańskiego hegemona' do realizacji polityki imperialnej, twierdzi propagandowa publicystka"

- napisał na Twitterze Stanisław Żaryn.

Poniedziałek to 341. dzień wojny Rosji przeciwko Ukrainie.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#Ukraina #Rosja #Stanisław Żaryn #kremlowska propaganda

mm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo