Ukraiński minister zdradził, co napisał "w liście do Świętego Mikołaja". Oto lista życzeń

Ukraina uzgadnia ze swoimi sojusznikami przekazanie samolotów bojowych i rakiet dalekiego zasięgu w celu zniszczenia magazynów na tyłach armii rosyjskiej i jej punktów dowodzenia - powiedział minister obrony Ukrainy Ołeksij Reznikow w rozmowie z kanałem CBC.

Ołeksij Reznikow
Autorstwa Y27 - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=79440312

- W zeszłym roku zapisałem swoje życzenia w liście do Świętego Mikołaja. Ta lista pozostaje w mocy: myśliwce, myśliwce, lotnictwo, pociski podobne do ATACMS lub coś podobnego, zdolne do ataków z dużej odległości na rosyjskie składy paliwa i amunicji, a także na stanowiska dowodzenia

 – powiedział Reznikow.

Dodał, że nowoczesne czołgi przekazane Ukrainie przez Kanadę i innych międzynarodowych partnerów mogą stać się punktem zwrotnym na polu walki.

"Systemy HIMARS były latem punktem zwrotnym, teraz taką rolę będą pełnić czołgi, a później samoloty bojowe będą punktem zwrotnym" - zaznaczył minister, dodając:

„Musimy przedstawić prawdziwe argumenty i wyjaśnić, w jaki sposób będziemy ich używać i dlaczego są nam potrzebne. Patrzę na to z optymizmem” 

Naszym celem jest wyzwolenie wszystkich okupowanych terytoriów, ale zobaczymy, jak szybko to się stanie” – podsumował szef resortu obrony

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Ukraina

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo