Stan alarmowy przekroczony na Lubelszczyźnie

Na Lubelszczyźnie w niedzielę stan alarmowy utrzymuje się na rzece Krzna w Malowej Górze (pow. bialski). Natomiast w pięciu miejscach, m.in. na Bugu i na Wieprzu, przekroczone są stany ostrzegawcze. W ciągu ostatniej doby zanotowano spadki poziomu wody w regionie.

Grzegorz W. Tężycki, CC BY-SA 4.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0>, via Wikimedia Commons

Z danych opublikowanych na stronie Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego wynika, że w niedzielę poziom wody na Krznie w Malowej Górze, która jest dopływem Bugu, wynosi 384 cm i przekroczył stan alarmowy o 34 cm. W ciągu ostatniej doby poziom wody obniżył się o 6 cm.

Natomiast stany ostrzegawcze wód przekroczone są obecnie w pięciu miejscach w regionie. Na Bugu w Dorohusku (o 86 cm), we Włodawie (o 12 cm) i w Krzyczewie (o 65 cm). Do przekroczenia stanu alarmowego brakuje odpowiednio: 54, 78 i 35 cm.

Poziom wody na Wieprzu w Krasnymstawie wynosi 428 cm i przekroczył stan ostrzegawczy o 8 cm. Z kolei Tyśmienica w miejscowości Tchórzew sięga 357 cm, tj. 7 cm powyżej stanu ostrzegawczego.

Poziom wody w rzekach na Lubelszczyźnie opada znacząco na Wiśle w Annopolu, Puławach i Dęblinie, gdzie do stanu ostrzegawczego brakuje ok. 1,5-2 m.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

dp
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo