Rosjanie wciąż ostrzeliwują cywilów. Zginęło pięciu mieszkańców obwodu donieckiego

Pięciu mieszkańców obwodu donieckiego na wschodzie Ukrainy zginęło w ciągu ostatniej doby w ostrzałach rosyjskich; rannych zostało 15 osób - poinformował w niedzielę szef administracji obwodowej Pawło Kyryłenko.

flickr

Urzędnik przekazał na serwisie Telegram, że trzy osoby zginęły w ostrzale miejscowości Kostiantyniwka i 14 mieszkańców zostało rannych. Ostrzały uszkodziły siedem bloków mieszkalnych, hotel i garaże. O tym ataku władze lokalne informowały w sobotę po południu.

Ponadto jedna osoba zginęła w Bachmucie i również jedna - w pobliskiej wsi Paraskowijiwka. W Bachmucie jedna osoba została ranna. W ciągu ostatniej doby Rosjanie ostrzeliwali kilkanaście miejscowości w regionie donieckim. 

Ataki rosyjskie objęły w ciągu ostatniej doby osiem obwodów Ukrainy - podała w niedzielę agencja Ukrinform. Obwód chersoński atakowany był 36 razy; w obwodzie charkowskim rosyjska artyleria ostrzelała ponad 20 miejscowości. W obwodzie zaporoskim pod ogniem znalazły się obiekty infrastruktury w pobliżu 18 miejscowości. 

 Źródło: pap Niezalezna.pl

 

#Ukraina #wojna #Rosja

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo