Oskar z "Okiem Młodych" wezwał aktywistkę klimatyczną do debaty. Taką dostał odpowiedź. "Szkoda..."

W ostatnim czasie w różnych mediach jako ekspert pojawiała się 21-letnia aktywistka klimatyczna Dominika Lasota. Działacz PiS Oskar Szafarowicz, równie młody człowiek, zaproponował jej debatę. Ta jednak... miała odmówić. Ciekawe, dlaczego?

Oskar Szafarowicz
fot. VOD Gazeta Polska

Dominika Lasota, 21-letnia "polska działaczka na rzecz sprawiedliwości klimatycznej", jak przedstawia się ją w sieci, wystąpiła ostatnio w roli eksperta w kilku programach telewizyjnych. Oto fragment jednego z jej wystąpień:

Lasota napisała też list otwarty do premiera, który opublikowały niektóre media, a w jakim padały górnolotne sformułowania typu "my, młodzi". - Podejmij zatem dialog z młodymi - napisał jej na Twitterze działacz Prawa i Sprawiedliwości Oskar Szafarowicz, znany zresztą z kanału "Okiem Młodych". 

Szafarowicz zaproponował Lasocie merytoryczną dyskusję o wadach i zaletach Fit for 55 czy systemu ETS. Odpowiedź może być dość zaskakująca. O tym, co odpisała mu aktywistka klimatyczna, opowiedział sam zainteresowany:

Uzyskałem następującą odpowiedź: „Niestety nie, dziękuje za zaproszenie, ale nie zamierzam wdawać się w taką dyskusje póki co.”

"Szkoda..." - pisze Szafarowicz, a cała sytuacja wzbudza sporo komentarzy. 

Co ciekawe, nie pierwszy raz Szafarowicz proponuje komuś debatowanie. Wcześniej wezwał do debaty historycznej posła Michała Szczerbę, po tym, jak poseł PO kpił z wygranej Oskara w teleturnieju "Giganci historii". Okazało się, że polityk nie tylko nie miał zamiaru przyjąć wyzwania od 21-latka, ale także... zablokował go na Twitterze.

 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Oskar Szafarowicz #PiS

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo