Ewa Swoboda druga w Karlsruhe. Świetny bieg Polki w cieniu rekordu Diny Asher-Smith

Ewa Swoboda rozpoczęła sezon halowy od drugiego miejsca w biegu na 60 metrów w silnie obsadzonym mityngu lekkoatletycznym w Karlsruhe. Rekord kraju ustanowiła w tym biegu Brytyjka - Dina Asher-Smith. Na 60 metrów przez płotki Jakub Szymański był trzeci.

Ewa Swoboda
fot. Paweł Skraba

Ewa Swoboda rozpoczęła sezon halowy od drugiego miejsca w biegu na 60 metrów w silnie obsadzonym mityngu lekkoatletycznym w Karlsruhe. Na 60 metrów przez płotki Jakub Szymański był trzeci.

Swoboda za Asher Smith

Swoboda wygrała swój bieg półfinałowy z wynikiem 7,09, a w finale uzyskała identyczny czas. Szybciej pobiegła tylko Dina Asher-Smith, która rezultatem 7,04 pobiła rekord Wielkiej Brytanii. Halowa mistrzyni świata Szwajcarka Mujinga Kambundji była trzecia - 7,11.

Również Szymański startował dwukrotnie. W półfinale osiągnął 7,57, poprawiając o 0,02 s rekord życiowy. W finale pobiegł o 0,03 s wolniej. Najszybsi byli Hiszpanie Enrique Llopis i Asier Martinez - obaj uzyskali 7,57. Aneta Lemiesz nie ukończyła biegu na 800 m. Wygrała Słowenka Anita Horvat - 2.00,44.

Mityng w Karlsruhe był pierwszym z siedmiu z serii World Athletics Indoor Indoor Tour Gold. Następne odbędą się w Bostonie (4 lutego), Toruniu (8 lutego), Nowym Jorku (11 lutego), Lievin (15 lutego), Madrycie (22 lutego) i w Birgmingham (25 lutego).

 

 Źródło: pap, niezalezna.pl

 

#Ewa Swoboda #Dina Asher-Smith

jm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo