Jest wyrok ws. publikacji Onetu na temat Polskiej Fundacji Narodowej. Portal będzie musiał sprostować nieprawdziwe informacje

Sąd Okręgowy w Warszawie zdecydował, że Onet.pl będzie musiał sprostować nieprawdziwe informacje opublikowane w artykule na temat kontraktu, jaki podpisała firma the White House Writers Group z Polską Fundacją Narodową. W publikacji Onetu znalazła się m.in. informacja, że PFN zapłaciła 2,6 mln dolarów jako honorarium dla WHWG. Wyrok jest nieprawomocny.

Zdjęcie ilustracyjne
Tomasz Hamrat

"Sąd Okręgowy w Warszawie wydał wyrok, w którym nakazał Onet.pl sprostować nieprawdziwe informacje dotyczące firmy the White House Writers Group i jej kontraktu z Polską Fundacją Narodową"

– poinformowała Polską Agencję Prasową pełnomocnik firmy WHWG, mec. Monika Brzozowska z kancelarii Pasieka Derlikowski Brzozowska i Partnerzy. Wyrok zapadł w miniony wtorek.

"W tej sprawie, Onet w odpowiedzi na pozew, wnosił o dopuszczenie dowodu z zeznań świadka – autora tekstu P. Andrzeja Stankiewicza. Sąd dopuścił ten dowód, wyznaczył rozprawę, ale autor nie pojawił się na rozprawie by zeznawać, a ostatecznie dowód z zeznań tego świadka został cofnięty przez Onet"

– wyjaśniła Brzozowska.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez pełnomocnika WHWG sąd zdecydował, że "Onet.pl musi sprostować informacje, które pojawiły się w tekście m.in. że PFN zapłaciła firmie WHWG zaliczkę w kwocie 135 tys. dolarów, że PFN zapłaciła 2,6 mln dolarów jako honorarium dla WHWG, że PFN wydało dla firmy WHWG 5,5 mln dolarów, że pieniądze trafiały do firmy Edelman, które – zdaniem Onet - nic nie robiła dla konsulatu, że firma WHWG wzięła pieniądze za stworzenie profili w mediach społecznościowych, że firma WHWG organizowała konferencję w Hudson Instytut za którą miała wziąć 80 tys. dolarów".

Mec. Jerzy Pasieka, drugi pełnomocnik w sprawie przypomniał, "że z Onetem wygrała również – prawomocnie już – Anna Wellisz, opisywana w tekstach Onetu, w kontekście kontraktu z PFN".

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#Onet #​Polska Fundacja Narodowa #the White House Writers Group

mm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo