Zełenski dziękuje polskim politykom za przekazanie czołgów. "Tym razem wróg nie ma szans"

Wołodymyr Zełenski podziękował dzisiaj polskim politykom i narodowi polskiemu za przekazanie Ukrainie czołgów. - Jak 160 lat temu, jesteśmy razem, ale tym razem wróg nie ma szans. Razem zwyciężymy - napisał na Twitterze prezydent Ukrainy.

fot. President.gov.ua, CC BY 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=122318094

- Dziękuję Andrzejowi Dudzie, Mateuszowi Morawieckiemu, Mariuszowi Błaszczakowi, Jackowi Siewierze i Narodowi za tak ważne decyzje o przekazaniu Ukrainie 60 polskich czołgów, 30 z których to słynny PT-91 Twardy, i 14 Leopardów-2. Jak 160 lat temu jesteśmy razem, ale tym razem wróg nie ma szans. Razem zwyciężymy! - napisał dzisiaj na Twitterze prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski, nawiązując do rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego.

W opublikowanym wczoraj wideo, Zełenski poinformował, że w "koalicji pancernej" znalazło się już 12 państw.

- Tylko broń neutralizuje terrorystów. I jestem wdzięczny wszystkim na świecie, którzy razem z nami realnie przeciwstawiają się terrorowi, przyspieszając dostawy niezbędnego sprzętu obronnego na Ukrainę i zwiększając presję sankcji na państwo terrorystyczne. W szczególności: rozszerzamy naszą koalicję czołgów - jest odpowiednia decyzja Kanady, za co dziękuję. W naszej koalicji czołgów jest już 12 krajów

 - mówił ukraiński prezydent. 

Jak wskazuje premier Mateusz Morawiecki, Polska już we wcześniejszych miesiącach wojny przekazała Ukrainie 250 swoich czołgów. 

11 stycznia we Lwowie prezydent Andrzej Duda oświadczył, że Polska podjęła decyzję o przekazaniu Ukrainie kompanii czołgów Leopard 2 (10-14 czołgów) w ramach budowania międzynarodowej koalicji w tej sprawie. Jak podkreślił, "przede wszystkim chcemy, żeby była to koalicja międzynarodowa". W ostatnich dniach do "koalicji" dołączyły m.in. Niemcy, oferując przekazanie 14 czołgów Leopard 2A6, oraz Amerykanie - deklarując wysłanie na Ukrainie 31 czołgów M1 Abrams.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Wołodymyr Zełenski #Andrzej Duda

md
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo