Nasz 11 listopada – program społecznych obchodów Narodowego Święta Niepodległości

Tomasz Sakiewicz

Redaktor naczelny tygodnika „Gazeta Polska\" oraz dziennika „Gazeta Polska Codziennie\".

Kontakt z autorem

  

Długo się zastanawialiśmy co zrobić z obchodami 11 listopada. Władza zaplanowała coś co pachnie gigantyczną prowokacją. W czasie, gdy do Warszawy ściągają narodowcy został zorganizowany szczyt klimatyczny, któremu zwykle towarzyszą demonstracje skrajnej lewicy. Dwa lata temu, kiedy narodowcy starli się z dwustoma członkami Antify, zdemolowano centrum miasta, było dziesiątki rannych. Teraz może być o wiele gorzej. Co gorsza pojawili się i tacy, którzy chcieli nakłaniać narodowców do tworzenia na bazie marszu 11 listopada nowej partii. Ja się do żadnej partii nie chcę zapisywać.

W tej sytuacji postanowiliśmy, że główne obchody odbędą się dziesiątego wieczorem w Warszawie, po marszu pamięci. 11 listopada jedziemy do Krakowa, by czcić twórcę polskiej niepodległości Józefa Piłsudskiego. W ten program włączają się Kluby Gazety Polskiej, PiS i inne organizacje społeczne. Uważam, że nie powinniśmy się wpisywać w scenariusz totalnej prowokacji i należy obchodzić 11 listopada możliwie godnie. Rozumiem tych, którzy mają inne zdanie i doceniam naszych kolegów narodowców za to, że udało im się zmobilizować tysiące młodych ludzi. Może szkoda jednak żeby ich zapał wykorzystano do brudnej gry upadających elit politycznych.

Tomasz Sakiewicz – redaktor naczelny Gazety Polskiej
 
PROGRAM SPOŁECZNYCH OBCHODÓW NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI POD PATRONATEM JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO

WARSZAWA, 10 listopada, 2013
18.30 - Koncert, Chór Archikatedry, dyr. Dariusz Zimnicki, Archikatedra św. Jana Chrzciciela
19.00 - Msza św. w intencji Ofiar katastrofy w Smoleńsku
20.30 - Marsz Pamięci pod Pałac Prezydencki, Apel Pamięci
21.00 - złożenie kwiatów pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego, pl. Piłsudskiego  - wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego

KRAKÓW, 11 listopada, 2013
16.30 – Msza św. w Katedrze Wawelskiej
17.30 - złożenie kwiatów przy grobie Marszałka Józefa Piłsudskiego, Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i Marii Kaczyńskiej przez delegację Prawa i Sprawiedliwości
 - złożenie kwiatów pod pomnikiem bł. Jana Pawła II
 - przemarsz pod Krzyż Katyński
 - wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego oraz przedstawiciela delegacji węgierskiej

UWAGA! Możliwe są zmiany w programie. O zmianach będziemy informować na portalu niezalezna.pl oraz w Gazecie Polskiej Codziennie.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Kondukt dotarł do sanktuarium. Czuwanie przy trumnie premiera Olszewskiego ZDJĘCIA

/ Kancelaria Premiera

  

Kondukt z trumną z ciałem śp. premiera Jana Olszewskiego dotarł do sanktuarium Matki Bożej Łaskawej na Starym Mieście. Wspólną modlitwą rozpoczęto całonocne czuwanie. Główne uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w sobotę o godz. 11.

W kondukcie żałobnym wzięli udział m.in. prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki, marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

[polecam:https://niezalezna.pl/259129-ostatnie-pozegnanie-jana-olszewskiego-polacy-oddaja-czesc-wielkiemu-patriocie-zdjecia]

Trumna z ciałem Jana Olszewskiego pozostanie w sanktuarium do soboty, do godz. 10.40 - gdy nastąpi jej wyprowadzenie i przejście do Bazyliki Archikatedralnej św. Jana Chrzciciela. Tam o godz. 11 zostanie odprawiona msza żałobna; między godz. 13 a 13.30 kondukt pogrzebowy przejdzie pod pomnik Powstania Warszawskiego, gdzie premiera Olszewskiego pożegnają żołnierze Armii Krajowej, byli powstańcy warszawscy oraz działacze antykomunistycznej opozycji.

Następnie na lawecie wojskowej w asyście policyjnej i szwadronu reprezentacyjnego kondukt przemieści się na Cmentarz Wojskowy na Powązkach, gdzie spocznie były premier.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl