Nasz 11 listopada – program społecznych obchodów Narodowego Święta Niepodległości

Długo się zastanawialiśmy co zrobić z obchodami 11 listopada. Władza zaplanowała coś co pachnie gigantyczną prowokacją.

Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska
Długo się zastanawialiśmy co zrobić z obchodami 11 listopada. Władza zaplanowała coś co pachnie gigantyczną prowokacją. W czasie, gdy do Warszawy ściągają narodowcy został zorganizowany szczyt klimatyczny, któremu zwykle towarzyszą demonstracje skrajnej lewicy. Dwa lata temu, kiedy narodowcy starli się z dwustoma członkami Antify, zdemolowano centrum miasta, było dziesiątki rannych. Teraz może być o wiele gorzej. Co gorsza pojawili się i tacy, którzy chcieli nakłaniać narodowców do tworzenia na bazie marszu 11 listopada nowej partii. Ja się do żadnej partii nie chcę zapisywać.

W tej sytuacji postanowiliśmy, że główne obchody odbędą się dziesiątego wieczorem w Warszawie, po marszu pamięci. 11 listopada jedziemy do Krakowa, by czcić twórcę polskiej niepodległości Józefa Piłsudskiego. W ten program włączają się Kluby Gazety Polskiej, PiS i inne organizacje społeczne. Uważam, że nie powinniśmy się wpisywać w scenariusz totalnej prowokacji i należy obchodzić 11 listopada możliwie godnie. Rozumiem tych, którzy mają inne zdanie i doceniam naszych kolegów narodowców za to, że udało im się zmobilizować tysiące młodych ludzi. Może szkoda jednak żeby ich zapał wykorzystano do brudnej gry upadających elit politycznych.

Tomasz Sakiewicz – redaktor naczelny Gazety Polskiej
 
PROGRAM SPOŁECZNYCH OBCHODÓW NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI POD PATRONATEM JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO

WARSZAWA, 10 listopada, 2013
18.30 - Koncert, Chór Archikatedry, dyr. Dariusz Zimnicki, Archikatedra św. Jana Chrzciciela
19.00 - Msza św. w intencji Ofiar katastrofy w Smoleńsku
20.30 - Marsz Pamięci pod Pałac Prezydencki, Apel Pamięci
21.00 - złożenie kwiatów pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego, pl. Piłsudskiego  - wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego

KRAKÓW, 11 listopada, 2013
16.30 – Msza św. w Katedrze Wawelskiej
17.30 - złożenie kwiatów przy grobie Marszałka Józefa Piłsudskiego, Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i Marii Kaczyńskiej przez delegację Prawa i Sprawiedliwości
 - złożenie kwiatów pod pomnikiem bł. Jana Pawła II
 - przemarsz pod Krzyż Katyński
 - wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego oraz przedstawiciela delegacji węgierskiej

UWAGA! Możliwe są zmiany w programie. O zmianach będziemy informować na portalu niezalezna.pl oraz w Gazecie Polskiej Codziennie.

 


Źródło: niezalezna.pl

Tomasz Sakiewicz
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo