Burmistrz prowadził po pijanemu. Sąd wydał wyrok

Andrzej P., były burmistrz Kazimierza Dolnego, został skazany na sześć miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na rok próby za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości przez Sąd Rejonowy w Puławach.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com / WilliamCho

Biuro prasowe Sądu Okręgowego w Lublinie poinformowało we wtorek, że przed puławskim sądem zapadł nieprawomocny wyrok w procesie 61-letniego Andrzeja P. skazanego za prowadzenie samochodu osobowego w stanie nietrzeźwości 2 stycznia 2021 r.

Sąd skazał 61-latka na sześć miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na rok próby, nakazał mu zapłatę 5 tys. zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej i na trzy lata zakazał prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Na poczet kary sąd zaliczył okres zatrzymania prawa jazdy od 4 stycznia 2021 r. do 24 stycznia br.

Jak podawały lokalne media, w dniu zdarzenia Andrzej P. pił z kolegami alkohol, następnie postanowił jednego odwieźć do domu, wjechał do rowu i do domu wrócił pieszo. O zdarzeniu zostali zawiadomieni policjanci, którzy udali się do byłego burmistrza i zbadali go alkomatem.

Sąd ustalił, że trzy kolejne badania wykazały 1,05-0,98 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

W latach 2014-2018 Andrzej P. był burmistrzem Kazimierza Dolnego. 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#wyrok #Andrzej P.

mm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo